Jan Peszek nazwał młode piosenkarki "ci*ami, które śpiewają o niczym". Julia Wieniawa komentuje

W ostatnim tygodniu wielkie zainteresowanie wzbudziły słowa Jana Peszka z książki "Naku*wiam zen", która składa się z jego rozmów z córką Marią Peszek. Chodzi o fragment, w którym aktor wulgarnie wypowiada się o polskich piosenkarkach. Nazwał je "c*pami niemającymi nic do powiedzenia". Na jego słowa zareagowała Julia Wieniawa, która nie kryje, że zawiodła się postawą artysty.

O Janie Peszku i jego córce Marii w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Wszystko za sprawą wydanej w październiku przez nich książki "Naku*wiam zen", która składa się ze spisu szczerych rozmów ojca z córką odbytych na przełomie dwóch lat. Oboje nie bali poruszyć w niej intymnych tematów i takich, które mogą budzić skrajne emocje.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. W multipleksach i kinach studyjnych prawdziwe Święto kina

Jan Peszek bez zahamowań o polskich piosenkarkach

W jednym z fragmentów książki poruszony jest temat twórczości Marii, która w przeszłości zostawiła aktorstwo dla muzyki. Jan wyjawił, że na początku nie rozumiał decyzji swojej córki, ale po jakimś czasie spodobało mu się to, że podążyła własną drogą. To właśnie tutaj pojawia się wulgarna krytyka współczesnych polskich piosenkarek:

To, co ciebie cechuje jako artystkę, to że nigdy w twojej twórczości nie ma cechy kopistki. Czym przesiąknięte są wszystkie te c*py z naszego polskiego rynku, które po prostu nie mają nic do powiedzenia. Śpiewają o niczym (...). Nie chcę rzucać w tej chwili nazwisk, ale te tak zwane skarby narodowe, no, dla mnie to jest g*wno. Szalenie utalentowane, w sensie, że elastyczne, muzykalne, no ale to natura dała. Na przykład piękny głos, barwę. Tylko to jest totalnie o niczym

Młoda artystka zawiedziona słowami Jana Peszka

Julia Wieniawa, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia, została zapytana przez reportera Pudelka, co sądzi o słowach aktora, które znalazły się w książce. 23-letnia aktorka i wokalistka nie kryła rozczarowania postawą starszego kolegi z branży.

- Jeżeli to rzeczywiście cytat, to bardzo jest on generalizujący i krzywdzący. Nie wiem, jak się do niego odnieść. Jeżeli chodzi o mnie, to mam wiele rzeczy do przekazania i myślę, że na pewno na drugiej płycie będzie to bardziej zauważalne - powiedziała.

Zdaniem Wieniawy młode osoby ze świata muzyki także mają dużo do przekazania. - Kurczę, nie uważam, żeby młode osoby nie miały nic w głowie i nie miały nic do powiedzenia. Ja bardzo często wypowiadam się na różne ważne sprawy - zaznaczyła.

Artystka przyznała, że wypowiedź aktora jest dla niej smutną niespodzianką: 

Ciężko mi uwierzyć, że ktoś, kogo ja darzę dużym szacunkiem, powiedział tak, generalizując

Warto wspomnieć, ze Julia Wieniawa jest aktywna artystycznie od dziecka. Już jako mała dziewczynka zaczynała swoją karierę aktorską, a obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych młodych Polek. Obecnie skupiła się na karierze piosenkarki, ale swój pierwszy utwór wydała już w 2015 roku. Kilka miesięcy temu wydała swój debiutancki album pt. "Omamy", na który składa się wiele różnorodnych kompozycji.

Oprócz własnych utworów, na płycie znalazła się także własna aranżacja utworu "Nie mam dla ciebie miłości" Skubasa z 2014 roku, którą Wieniawa stworzyła razem z Kubą Karasiem w ramach akcji "Kayax XX Rework".

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: