Jeden błąd może kosztować cię życie. Te okulary VR zostały zaprojektowane, aby zabić gracza

Palmer Luckey może uznać uznany za "ojca" rozwoju wirtualnej rzeczywistości. To właśnie on odpowiedzialny jest za powstanie jednego z najpopularniejszych sprzętów do VR - gogli Oculus Rift. Po latach mężczyzna wrócił do swojego projektu. Tym razem jego konstrukcja zszokowała wszystkich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najnowszy projekt Palmera Luckey wzbudził kontrowersje na całym świecie. Nowa wersja Oculus Rift... może zabić użytkownika. Każda śmierć w grze równa jest śmierci w rzeczywistości. Jeden błąd może wystarczyć, aby gracze korzystający z tego sprzętu stracili życie.

Zobacz wideo VR-em można leczyć, ale też wykorzystać do tortur. A wirtualna rzeczywistość wchodzi do mainstreamu

Te gogle VR mogą cię zabić. Czy to przyszłość gamingu?

Pomimo krytyki jaka spadła na Palmera Luckey, mężczyzna nie wydaje się jakkolwiek poruszony. Uważa, że jego wynalazek jest jedyną szczerą formą poznawania gier

Tylko groźba poważnych konsekwencji może sprawić, że gra stanie się prawdziwa dla każdej osoby w grze.

Luckey umieścił na czubku gogli kilka ładunków wybuchowych, które zaraz po wyświetleniu ekranu "game over" ulegną detonacji. Warto wspomnieć, że Palmer sprzedał firmę zajmującą się Oculusem w 2014 roku. Kupił go Facebook, znany dzisiaj jako Meta. Kwota, jaką firma Marka Zuckerberg'a musiała zapłacić to około 2 mld dolarów. Luckey po zaledwie kilku larach został zmuszony do zakończenia współpracy z amerykańskim miliarderem. Jak sam twierdzi, został zwolniony z powodów swoich przekonań politycznych. 

Zabójcze gogle VR są inspirowane anime. Palmer Luckey "upamiętnił" pewne wydarzenia ze Sword Art Online

Pomysł z morderczym zestawem do wirtualnej rzeczywistości jest dobrze znany fanom serii "Sword Art Online". Motywem przewodnim tego anime jest właśnie taki sprzęt. Gracze ze świata "SAO" zostają uwięzieni wewnątrz gry, a jedynym sposobem na jej opuszczenie jest pokonanie ostatniego bossa. Palmer Luckey chciał swoim urządzeniem oddać pewien hołd popularnej animacji:

Aby upamiętnić incydent z szóstego listopada 2022, ze Sword Art Online, stworzyłem OQPNVG, pierwsze urządzenie do wirtualnej rzeczywistości mogące zabić użytkownika - jeśli umierasz w grze, zginiesz w rzeczywistości
Więcej o: