Woreczki z zębami, szczęśliwe majtki i "biały królik". Poznaj najdziwniejsze rytuały i przesądy gwiazd

Nawet największe gwiazdy mają swoje rytuały i przesądy. Niektóre z nich potrafią być jednak niezwykle dziwne. Od woreczków na zęby, aż po szereg zachowań, o których celebryci wolą nie wspominać. Poznaj najdziwniejszy zwyczaje największych sław świata.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy z nas ma swój szczęśliwy symbol, rytuał lub numer. Przesądy tego typu można spotkać także w świecie gwiazd. Oto najdziwniejsze zwyczaje celebrytów. 

Zobacz wideo Ola Kot nie przechodzi pod drabiną. Jakie jeszcze przesądy "łyka"?

Heidi Klum - modelka nie rozstaje się z woreczkiem pełnym zębów

Niemiecka supermodelka wyróżnia się nie tylko swoim wyglądem, ale także dziwnym przedmiotem, z którym podobno się nie rozstaje. Gwiazda zawsze ma przy sobie woreczek pełen mleczaków i zębów mądrości. - W Niemczech nie mamy Zębowej Wróżki, więc zaczęłam je sobie zbierać - przyznała celebrytka. Saszetka o nietypowej zawartości jest jej szczęśliwym talizmanem Heidi Klum.

 

James McAvoy - co oznacza "biały królik"?

Jeśli kiedykolwiek spotkasz szkockiego aktora, z jego ust mogą paść słowa "white rabbit" (biały królik). Czy to kod lub szyfr? Może James McAvoy po prostu wita się w bardzo dziwny sposób? Nic z tych rzeczy. Artysta ma zwyczaju wypowiadać tajemnicze słowa do pierwszej osoby spotkanej w każdym kolejnym miesiącu. 

 

Taylor Swift - szczęśliwa 13-stka 

W wielu kulturach liczba 13 kojarzy się z pechem i uznawana jest za zły omen. Taylor Swift ma na ten temat skrajnie odmienne zdanie. Artystka przyznaje, że numer od zawsze przynosił jej szczęście. - Urodziłam się 13 grudnia. Skończyłam 13 lat w piątek trzynastego. Mój pierwszy album pokrył się złotem w 13 tygodni. Moja pierwsza piosenka, która trafiła na szczyt listy przebojów, miała 13-sekundowe intro - wspomniała piosenkarka - Za każdym razem, gdy udało mi się wygrać jakąś nagrodę, siedziałam albo na 13 miejscu, w 13 rzędzie, w 13 sekcji albo w rzędzie M, który jest 13 literą - dodała. 

 

Lady Gaga - osoby, z którymi sypia wykradają jej kreatywność

Lady Gaga znana jest z niekonwencjonalnych kreacji i zachowań. Nie można się więc dziwić, że artystka ma także dość specyficzne przesądy i wierzenia. W 2010 w jednym z wywiadów opowiedziała, że osoby, z którymi sypia, wykradają jej kreatywność przez... jej waginę. Co więcej, gwiazda wierzy także w reinkarnację. Gaga uważa, że jest nowym wcieleniem swojej ciotki. - Wierzę, że można się odradzać. Wierzę, że byłam siostrą mojego ojca. Ciocia zmarła w wieku 19 lat. Wierzę, że jej duch jest ze mną i dlatego jestem jej reinkarnacją - przyznała artystka.

 

Kim Kardashian - wierzy, że towarzyszy jej duch ojca

Kim Kardashian głęboko wierzy w istnienie duchów. Wielokrotnie powtarzała, że od momentu śmierci jej ojca, ten towarzyszy jej pod postacią ptaka. Celebrytka miała sama poprosić rodzica, o to, aby powrócił do niej właśnie w takiej formie. Gwiazda uważa także, że zmarła w 2007 Donda West, matka Kanye, również towarzyszy raperowi jako ptak. 

 

Colin Farrel - nosi szczęśliwe majtki

Irlandzki aktor ma jeden, dość specyficzny rytuał. Na pierwszy dzień zdjęć do każdego nowego filmu, w którym bierze udział, ubiera tę samą parę majtek. Bielizna ma na gumce napis "The Luck of the Irish", czyli "Irlandzkie szczęście", a na jej powierzchni można zobaczyć wzorek w koniczynę.

 

Serena Williams - jej przesądy są irytujące

Legenda kobiecego tenisa ma cały szereg przesądów i rytuałów, które musi wykonać, zanim wyjdzie na kort. Jak sama przyznaje, nadmiar tych zwyczajów potrafi być męczący. - To tak, jakbym musiała to zrobić, żeby nie przegrać. Jeśli przegrywam, to nie dlatego, że nie grałam dobrze, ale dlatego, że nie zawiązałam buta we właściwy sposób. To jest całkowicie niedorzeczne - żaliła się Williams.

 

Axl Rose - nie zagra w tych miastach

Jeśli mieszkasz w Malborku, Międzyzdrojach, czy Mielcu, raczej na pewno nie zobaczysz Axla Rose. Wokalista Guns N’ Roses nie koncertuje w miastach, które zaczynają się na literę "M". Gdy dopiero zaczynał muzyczną karierę, usłyszał właśnie taką radę. Od tego czasu kurczowo się jej trzyma.

 

Jennifer Aniston - przed wejściem do samolotu odbywa rytuał

Aktorka znana przede wszystkim z serialu "Przyjaciele" wykonuje dość specyficzny rytuał za każdym razem, gdy wchodzi na pokład samolotu. Gwiazda zawsze puka w ściankę pojazdu oraz wsiada do niego prawą nogą. 

 

Chris Martin - myje zęby, żeby nie czuć się głupim

Wokalista Coldplay, podobnie jak Serena WIlliams, ma wiele drobnych rytuałów. O większości nie chce nawet wspominać. Jednym z przesądów, o którym zdarzyło mu się mówić, jest mycie zębów przed każdym występem. Jeśli tego nie zrobi, to czuje się "niezbyt mądry". 

 
Więcej o: