"Matura to bzdura": Wymienisz trzy utwory Adama Sienkiewicza? Tym śmiałkom się to udało

"Matura To Bzdura" to popularny kanał na YouTube, którego celem jest sprawdzanie podstawowej wiedzy przypadkowych przechodniów. Czasem odpowiedzi bywają zaskakujące.

Internetowy program "Matura To Bzdura" założyli w 2010 roku dwaj studenci z Gdańska, Adam Drzewicki i Piotr Dybski. W udostępnianych co wtorek filmikach prowadzący program zadają przypadkowo wybranym przechodniom podstawowe pytania z zakresu literatury, historii czy matematyki. Jednak proste pytania bywają czasem bardzo podchwytliwe.

Trzy utwory Adama Sienkiewicza? Takich odpowiedzi się nie spodziewaliście

Twórcy programu udostępnili na profilu na Facebooku nagranie kilku najśmieszniejszych fragmentów z odcinków. Wśród nich pojawiło się pytanie o "trzy utwory Adama Sienkiewicza". Tylko jedna osoba zorientowała się, że to pytanie jest podchwytliwe. W końcu w polskiej literaturze znamy Adama Mickiewicza i Henryka Sienkiewicza. Pozostałe osoby udzieliły zaskakujących odpowiedzi, które rozbawiły prowadzących. Padło m.in. "Pan Tadeusz", "Dziady część 3" i… "Lalka". Tego chyba nikt się nie spodziewał.

Na tym nie koniec rewelacji. W kolejnych pytaniach było już tylko śmieszniej

Dużo zamieszania wywołało pytanie o metaforę, czyli przenośnię. Jedna uczestniczka chyba nie do końca wiedziała, co ten termin oznacza. Gdy prowadzący zapytał, jakiej metafory mógłby użyć jej mąż, gdyby pisał do niej list, odpowiedziała, że mógłby napisać, że ją kocha. Inni też polegli na tym pytaniu. Kolejna osoba jako przykład metafory podała "drzewo z liśćmi", a gdy prowadzący dopytał, gdzie jest ta metafora, chłopak odpowiedział "na liściach i drzewach".

Kolejne pytanie dotyczyło tego, kim był Mars w mitologii. Padały odpowiedzi, że był bogiem kosmosu, mężczyzn, ognia. Jedna osoba odpowiedziała, że w ten sposób określano księżyc, a kolejna, że Mars był filozofem.

Zobacz wideo Znane są już terminy matur 2020. Oto daty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: