Świąteczne zwyczaje gwiazd. Nie wszyscy obchodzą Boże Narodzenie w tradycyjny sposób

Choć świąteczny czas charakteryzują zwyczaje kultywowane od pokoleń, to każdy z nas ma swoje własne, małe tradycje. Jesteście ciekawi, jak spędzają święta gwiazdy? Oto nietypowe obyczaje niektórych artystów.

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy moment w roku również dla wielu gwiazd. Niektóre z nich są wierne tradycyjnym obyczajom, zaś inne spędzają ten czas w nietypowy sposób. 

Wyznanie Dody zaskakuje. Gwiazda nie lubi świąt

Doda słynie z nieszablonowego podejścia do wielu tematów. Nie inaczej jest w przypadku świąt Bożego Narodzenia. Gwiazda deklaruje, że nie przepada za tym okresem w roku. — Nie lubię świąt Bożego Narodzenia, nigdy nie lubiłam — mówiła Doda w jednym z wywiadów. Artystka przyznaje, że ceni ten czas wyłącznie za możliwość beztroskiego odpoczynku w towarzystwie najbliższych w rodzinnym domu w Ciechanowie.

 

Jednak święta Rabczewskich nie wyglądają tak tradycyjnie, jak w większości polskich domów. — Staram się nie męczyć rodziców i też nie zachowuję się jak księżna, czy gość specjalny, dla którego trzeba gotować. Moi rodzice też są inni niż większość rodzin. Nie lubią wielkich świątecznych, wystawnych przyjęć i celebrowania na pokaz. Bardziej kocyk, jakiś fajny program w telewizji, wspólne rozmowy, a nie jakieś obżeranie czy biesiadowanie – to w ogóle nie jesteśmy my — wyznaje wokalistka. 

Boże Narodzenie w tropikach. Wakacyjny wyjazd zamiast świąt?

Aktorka, Ewa Kasprzyk, przyznaje, że świąteczny czas wykorzystuje na zagraniczne podróże. Kilka lat temu wybrała się wraz z córką i przyjaciółmi do Tajlandii, gdzie trenowała boks i odpoczywała na rajskiej plaży wygrzewając się w słońcu. Na wigilijnym stole artystki nie pojawiły się tradycyjne potrawy, lecz egzotyczne dania. Nie zapomniała jednak o opłatku, którym podzieliła się z najbliższymi.

 

Dla Julii Pietruchy święta to po prostu czas wolny od pracy. Aktorka deklaruje, że nigdy nie obchodziła świąt, bowiem wywodzi się z rodziny, w której ta tradycja nigdy nie była kultywowana. W tym okresie Pietrucha często wyjeżdża do ciepłych krajów, by odpocząć od pracy i poobcować z inną kulturą.

Święta na stoku. Te gwiazdy spędzają aktywnie święta

Aspen to narciarski kurort, który upodobały sobie zagraniczne gwiazdy. Jedną z nich jest aktorka Kate Hudson, która co roku zabiera w to miejsce całą swoją rodzinę i najbliższych przyjaciół. Hudson zwykle wynajmuje drewniany dom, koniecznie z kominkiem. W ciągu dnia wszyscy uczestnicy wyjazdu szusują na stoku, a wieczory spędzają na radosnych dyskusjach przy dźwięku palącego się drewna.

 
Zobacz wideo U Edyty Golec zawsze jest 12 potraw. Dlaczego?

W podobny sposób święta spędza rodzina niemieckiej modelki Heidi Klum. Gwiazda jest byłą żoną piosenkarza, Seala. Para pomimo rozstania pozostaje w przyjaznych relacjach i święta spędzają wspólnie z dziećmi. Na wyjeździe również mile widziani są ich nowi partnerzy. Cała rodzina Heidi na świąteczną lokalizację wybiera zaśnieżone miasteczko. Kilka lat temu święta Bożego Narodzenia spędzali w Aspen.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: