Najczęściej wyszukiwani aktorzy w 2022 roku według Google. Na podium bohaterowie największych skandali

Jak co roku, Google opublikowało listę najczęściej wyszukiwanych fraz w 2022 roku. Przedstawione statystyki pokazują, które gwiazdy oraz jakie kategorie cieszyły się największą popularnością wśród internautów. Oto lista aktorów, którzy najbardziej interesowali użytkowników w tym roku.

Nazwiska, które znalazły się na opublikowanej przez Google liście, nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Podium zajmują bohaterowie najgłośniejszych skandali w 2022 roku. Jakie nazwiska uplasowały się w pierwszej dziesiątce?

Najczęściej wyszukiwani aktorzy. Bohaterzy skandali na podium

Ze statystyk Google jasno wynika, że największym zainteresowaniem wśród internautów cieszą się bohaterowie najgłośniejszych skandali. Pierwsze miejsce na liście zajął Johnny Depp, którego rozwód z Amber Heard był jednym z najgłośniejszych tematów tego roku. Była żona aktora w statystykach znalazła się na trzecim miejscu. Z kolei drugie miejsce przypadło Willowi Smithowi. Aktor skierował na siebie uwagę mediów po incydencie z gali Oscarowej, podczas której spoliczkował prowadzącego wydarzenie Chrisa Rocka. Prezenter, który zażartował z żony aktora, Jady Pinket-Smith, zajął na liście czwarte miejsce, a kobieta uplasowała się tuż za nim.

Na liście znalazły się również aktorskie odkrycia 2022 roku. Na 6. pozycji jest Joseph Quinn, który zachwycił widzów rolą w "Stranger Things". Kolejne miejsce zajął Evan Peters, który zyskał rozpoznawalność za kreację tytułowego bohatera w serialu "Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera".

Pełna lista prezentuje się następująco:

 1. Johnny Depp
 2. Will Smith
 3. Amber Heard
 4. Chris Rock
 5. Jada Pinkett Smith
 6. Joseph Quinn
 7. Evan Peters
 8. Andrew Garfield
 9. Julia Fox
 10. Ezra Miller
Zobacz wideo Zwiastun filmu o procesie Deppa i Heard. To samo, tylko z gorszymi aktorami. "Hot Take: The Depp/Heard Trial"

Najczęściej wyszukiwane nazwiska w Polsce. Putin i Zełenski w pierwszej trójce

W podsumowaniu najpopularniejszych haseł wśród Polaków, Google stworzyło ogólną kategorię zrzeszająca popularne osobistości ze świata kultury, rozrywki i polityki. Pierwsze miejsce w statystykach zajął nie kto inny jak Władimir Putin, zaś trzecie miejsce przypadło prezydentowi Ukrainy, Wołodymyrowi Zełenskiemu. Na liście znalazła się również Rafalala, o której zrobiło się głośno za sprawą afery z Sebastianem Fabijańskim. Wysoką pozycję zajęli także: jurorka "The Voice of Poland", Landberry, cieszący się niesłabnącą popularnością raper, Mata oraz pochodząca z Polski 14-letnia finalistka amerykańskiego "Mam talent", Sara James.

Lista dziesięciu nazwisk najczęściej wyszukiwanych przez Polaków prezentuje się następująco:

 1. Władimir Putin
 2. Rafalala
 3. Wołodymyr Zełenski
 4. Lanberry
 5. Amber Heard
 6. Mata
 7. Jerzy Stuhr
 8. Sara James
 9. Will Smith
 10. Simon Leviev

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: