Nie żyje Monika Dejk-Ćwikła. Wokalistka zespołu OBRASQi odeszła w wieku 33 lat

Jak podaje Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, nie żyje Monika Dejk-Ćwikła, która była uznawana dotychczas za zaginioną. 33-latka była wokalistką zespołu OBRASQi. Artystka wyszła z psem na spacer we wtorek 13 grudnia i nie wróciła z niego.

Według ustaleń Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, artystka wyszła na spacer z psem o imieniu Goja z mieszkania na os. XX-lecia w miejscowości Kartuzy we wtorek, 13 grudnia. Od tamtej pory nie wróciła i nie kontaktowała się z bliskimi.

Odnaleziono zaginioną wokalistkę zespołu OBRASQi. Monika Dejk-Ćwikła nie żyje

Poszukiwania się zakończyły. Jak poinformowała Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, znaleziono ciało 33-latki: "Oficjalnie zakończono poszukiwania zaginionej 33- letniej kobiety z Kartuz w dniu dzisiejszym o godzinie 14:30. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia" - czytamy we wpisie.

Informację potwierdziła także siostra kobiety, Patrycja Wojowska. Kobieta wczoraj prosiła użytkowników mediów społecznościowych o pomoc w poszukiwaniach. "Dziękujemy za zaangażowanie, poszukiwania zakończone, Monia z Goją spacerują już w niebie. Zapraszamy dziś na różaniec za Monikę o godz. 18 tej w kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie" - czytamy w wiadomości.

Zespół OBRASQI udostępnił w swoich social mediach czarną planszę. Z artystką pożegnał się także w mediach społecznościowych jej mąż, Tomasz Ćwikła. "Poszły na najdłuższy spacer, jaki tylko można" - możemy przeczytać. 

Kim była Monika Dejk-Ćwikła?

Monika Dejk-Ćwikła była wokalistką zespołu OBRASQi, wykonującego muzykę z pogranicza gatunków, takich jak: indie, dream pop i rock. Zespół założono w 2019 roku, a w 2020 roku i w jego skład wchodzili Monika Dejk-Ćwikła, Artur Wolski oraz Jarek Bielawski.

OBRASQi zostały finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii oraz zostali uhonorowani statuetką MusicLifePL Awards w kategorii Nowa Muzyka. W 2021 roku grupa zakwalifikowała się do programu "Tak Brzmi Miasto", w tym czasie występowała także m.in. w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, czy festiwalu InoRock.

 

Ich debiutancki album "Dopowiedzenia" wydany W 2021 roku wydali swój debiutancki album "Dopowiedzenia", który zyskał bardzo przychylne recenzje. Magazyn "Teraz Rock" umieścił OBRASQi na 4. miejscu w zestawieniu "Nadziei 2021" polskiej muzyki. 

We wrześniu kapela wydała swój drugi album pt. "Szepty ciszy". W 2022 roku grupa była gościem specjalnym na jubileuszowej trasie zespołu Riverside. Piosenka "Dopowiedzenia" znalazła się również na liście najważniejszych polskich utworów XXI roku według Radia 357.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: