Katarzyna Grochola udostępniła wideo ze szpitala. "Zamierzam przeżyć"

Dorota Szelągowska w felietonie dla "Wysokich Obcasów Extra" wyjawiła, że jej mama Katarzyna Grochola boryka się z chorobą nowotworową. Znana pisarka odniosła się do tych informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wyznała, że miała raka prawego płuca oraz przeszła podwójną operację. Jak się teraz czuje?

Dorota Szelągowska, która jest popularną dziennikarką i projektantką wnętrz w ostatnim felietonie dla "Wysokich Obcasów Extra" wyznała, że jej mama Katarzyna Grochola jest chora. Napisała tam m.in. jedno ważne zdanie: "Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze". Pisarka nie odniosła się od razu do tych informacji. Zrobiła to dopiero parę dni później za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo "Chciałabym się za pięć lat utrzymywać z pisania powieści". Co radzi Robert Małecki?

Katarzyna Grochola o swoim zdrowiu ze szpitalnego korytarza

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek, która ma na swoim koncie takie powieści, jak "Nigdy w życiu", czy "Ja wam pokażę", podzieliła się na swoim Instagramie wyjątkowym nagraniem. Autorka znajduje się na szpitalnym korytarzu i siedzi obok choinki. Na jej rękach widać bandaże i wenflony, ale kobieta emanuje pozytywną energią i jest w bardzo dobrym nastroju. W filmiku odnosi się do tego, co napisała jej córka Dorota:

Prosto ze szpitala na Płockiej. Jeżeli chodzi o punkt pierwszy - tak, owszem, miałam raka prawego płuca. Jeżeli chodzi o pytanie drugie - tak, owszem, jestem po podwójnej operacji 

W dalszej części nagrania w żartobliwy sposób nawiązała do nagłego zainteresowania jej osobą w mediach społecznościowych po tym, gdy jej córka przekazała światu informacje o jej stanie zdrowia. Powiedziała, że "w życiu nie przybyło" jej 500 obserwatorów, po czym dodaje: "nawet jak wyszłam za mąż po 60-tce". I pyta także: "ile trzeba mieć nowotworów, żeby mieć milion obserwujących?". Swoją wypowiedź kończy również w niekonwencjonalny sposób:

Pytacie mnie państwo również, co możecie dla mnie zrobić. Nic prostszego, zmieńcie rząd. Dziękuję bardzo, zamierzam przeżyć

Katarzyna GrocholaKatarzyna Grochola instagram.com/@katarzynagrochola_official

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których możemy odnaleźć wyrazy sparcia oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Jeden z nich napisała Dorota Szelągowska, która napisała: "Kocham. Najmocniej". Na co jej mama odpisała" "I ja!". 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: