Zagrał Voldemorta w "Harrym Potterze". Ralph Fiennes szczerze o świętach. "Zdarzały się bez prezentów"

Choć ma bogatą filmografię, to naprawdę głośno zrobiło się o nim wtedy, gdy porzucił żonę dla o 18 lat starszej aktorki. Ralph Fiennes stara się chronić swoją prywatność, lecz zdarza mu się wspominać o trudach dzieciństwa. Jak wyglądało jego życie, zanim trafił na kinowe ekrany?

Niewielu wie, że aktor wcielający się w rolę Lorda Voldemorta w serii filmów o Harrym Potterze, nie miał łatwego życia. Ralph Fiennes w wywiadach gorzko wspomina swoje dzieciństwo. Wielodzietna rodzina Fiennesów wielokrotnie się przeprowadzała, a pochłonięci artystycznym życiem rodzice, nie byli w stanie zapewnić dzieciom odpowiednich warunków.

Trudne dzieciństwo Ralpha Fiennesa. Wielokrotne przeprowadzki i jedzenie zupek w proszku

Choć Ralph Fiennes nie zabiera głosu w sprawie swojego prywatnego życia i krążących w mediach plotek, to nierzadko zdarza mu się na łamach prasy wspominać trudne dzieciństwo. Aktor wychowywał się wraz z sześciorgiem rodzeństwa. Jego ojciec najpierw był dzierżawcą rolnym, a potem fotografem, zaś matka pisała książki i malowała pejzaże.

 

W jednym z wywiadów Fiennes przyznał, że nie był to najłatwiejszy okres w jego życiu, a rodzicom często brakowało pieniędzy. — Niełatwo dorasta się z sześciorgiem rodzeństwa i rodzicami artystami. Kilkanaście razy się przeprowadzaliśmy, zdarzały się święta bez prezentów. Zawsze słyszeliśmy, że mamy debet na koncie. Mieliśmy co jeść, ale często były to zupki w proszku i purée ziemniaczane — mówił z goryczą aktor.

Burzliwe życie miłosne aktora. Dzieciństwo wpłynęło na dorosłe wybory

Z jego medialnych wypowiedzi wynika, że konieczność opiekowania się młodszym rodzeństwem sprawiła, że aktor nie ma instynktu rodzicielskiego i nie planuje posiadać potomstwa. — Miałem dzieci, kiedy sam byłem dzieckiem. Gdy przez lata musisz opiekować się młodszym rodzeństwem, skutecznie leczysz się z romantycznych wizji ojcostwa — wyznał Fiennes na łamach "The New York Times".

Zobacz wideo Zjazd na 20-lecie Harry’ego Pottera. Jest pierwszy zwiastun

W 1993 roku Ralph Fiennes poślubił swoją dziesięcioletnią partnerkę Alex Kingston, którą poznał w londyńskiej Royal Academy of Dramatic Art. Małżeństwo przez 1,5 roku uchodziło w Hollywood za zgrane i szczęśliwe. Wszystko zmieniło się, gdy aktor rozpoczął pracę nad "Hamletem" w teatrze Hackney Empire w Londynie. Na próbach poznał starszą o 18 lat aktorkę, Francescę Annis, która w sztuce wcielała się w rolę jego matki.

Po zaledwie tygodniu od rozpoczęcia prób, media obiegła informacja o ich romansie. Dla 50-letniej aktorki, Fiennes porzucił żonę, co kobieta przepłaciła głęboką depresją. Małżeństwo rozwiodło się w październiku 1997 roku. To jednak nie był koniec skandalu. Po kilku latach wyszło na jaw, że przez cały czas trwania związku z Annis, Fiennes prowadził podwójne życie, zdradzając ją z piosenkarką, Cornelią Crisan. — Świadomość, że jest ktoś, kto może za nim płacze, może cierpi, sprawiała, że czuł się lepiej sam ze sobą. Jego ego rosło — mówiła wokalistka w wywiadzie dla "Mail on Sunday".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: