Sharon Tate błagała, by oszczędzili jej nienarodzone dziecko. Sprawcy byli bezwzględni

W latach 60. Sharon Tate cieszyła się ogromną popularnością. Debiutującej aktorce i żonie Romana Polańskiego wróżono w Hollywood ogromną karierę. Marzenia o byciu gwiazdą kina przerwało brutalne morderstwo. W chwili śmierci aktorka była w ósmym miesiącu ciąży.

Sharon Tate jest uznawana za jedną z najpiękniejszych gwiazd kina. W show-biznesie funkcjonowała od wczesnych lat dziecięcych, zdobywając nagrody w licznych konkursach piękności. Rozpoznawalność przyniosły jej role w filmach t.j. "Dolina lalek" i "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Debiutującej aktorce wróżono wielką karierę, lecz to, co wydarzyło się w jej willi, przekreśliło wszystkie marzenia.

Atak hipisowskiej sekty. Zlecono morderstwo

Był 8 sierpnia 1969 roku. Sharon Tate pod nieobecność męża, Romana Polańskiego, który w tym czasie przebywał w Londynie, kręcąc zdjęcia do kolejnej produkcji, spotkała się z przyjaciółmi w jednej z restauracji. Po kolacji aktorka i jej znajomi przyjechali do rezydencji Tate i Polańskiego, gdzie kilka godzin później rozegrały się tragiczne wydarzenia.

 

Niedługo po północy pod willę podjechał samochód. Czterech napastników, Tex Watson, Susan Atkins, Patricia Krenwinkel i Linda Kasabian, należących do hipisowskiej sekty Charlesa Mansona, "Rodziny", wtargnęło do posiadłości. Napastnicy byli uzbrojeni w rewolwer, obcęgi, liny oraz noże. Najpierw przecięli druty telefoniczne, by uniemożliwić przebywającym w budynku osobom wezwanie pomocy, a następnie troje z nich weszło do środka.

Watson kazał im położyć się na brzuchu przed kominkiem. Kiedy Tate zaczęła płakać, powiedział jej, żeby się zamknęła. Związał Sebringowi ręce z tyłu i okręcił mu szyję liną, którą przerzucił nad belką stropową. Potem w taki sam sposób skrępował Tate i Folger, używając drugiego końca liny

opisuje Tom O’Neill w książce "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood".

Sharon Tate błagała o litość. Napastnicy byli bezwzględni

Troje przyjaciół Tate (Jay Sebring, Wojciech Frykowski i Abigail Folger) zostało zamordowanych, podczas gdy napastnicy okradali dom. Gdy już skończyli zbierać kosztowności, kierujący grupą Watson rozkazał zabić ostatnią żywą ofiarę. Sharon błagała o litość, prosiła, by napastnicy zabrali ją ze sobą i zabili dopiero, gdy urodzin syna, do porodu bowiem zostały jej zaledwie dwa tygodnie. Niestety sprawcy byli nieugięci i nie zważali na prośby aktorki. 26-letnia Sharon Tate otrzymała 16 głębokich pchnięć nożem. Napastnicy, opuszczając miejsce zbrodni, pozostawili na drzwiach frontowych napis "pig" (z ang. "świnia"), który Atkins wykonała krwią Tate.

Zobacz wideo "Oficer i szpieg". Zwiastun nowego filmu Romana Polańskiego. W Wenecji spowodował kontrowersje

Pogrzeb Sharon Tate i jej nienarodzonego dziecka odbył się 13 sierpnia. Ich ciała spoczęły na cmentarzu Holy Cross w Culver City.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: