Pelé nie tylko był gwiazdą piłki nożnej. Na swoim koncie ma kilka ról filmowych

W wieku 82 lat zmarł Pelé. Edson Arantes do Nascimento - legenda i dla wielu najlepszy piłkarz w historii, który trzykrotnie poprowadził Brazylię do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata odszedł 29 grudnia 2022 roku w szpitalu w Sao Paulo. Oprócz grania w piłkę nożną, próbował swoich sił w aktorstwie w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Pelé, czyli Edson Arantes do Nascimento zmarł w czwartek 29 grudnia 2022 roku w szpitalu w Sao Paulo. Jego śmierć w rozmowie z agencją Associated Press potwierdził agent byłego piłkarza. Był nie tylko "królem futbolu", ale także politykiem. W latach 1995-1998 pełnił funkcję ministra sportu Brazylii. Poza tym grał także w filmach i serialach. Najgłośniejszym filmem z jego udziałem był obraz Johna Hustona pt. "Ucieczka do zwycięstwa" z 1981 roku.

Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] To drzewo czy harfa? Nie bez powodu wygląda właśnie tak

Nie tylko piłkarz, ale też aktor

"Ucieczka do zwycięstwa" to dramat sportowy, którego akcja rozgrywa się w niemieckim obozie jenieckim w czasach II wojny światowej. Nazistowscy eksperci od propagandy organizują mecz piłki nożnej pomiędzy alianckimi więźniami a drużyną niemiecką. Chcą w ten sposób pokazać jeńcom swoją przewagę. Ci pierwsi jednak zamierzają wykorzystać zamieszanie towarzyszące grze, aby uciec z obozu.

Fabuła filmu w sposób luźny została oparta na meczu śmierci, który miał miejsce w 1942 roku w Kijowie. Péle w filmie wcielił się w Kaprala Luisa Fernandeza. W produkcji możemy zobaczyć także Sylvestra Stallone, Michaela Caine'a, Bobby'ego Moora oraz polskiego piłkarza, Kazimierza Deynę.

 

Sharon TateBłagała, by oszczędzili jej nienarodzone dziecko. Nie mieli litości

Jego pierwszą rolą była postać Plínio Pompeu w telenoweli "Os Estranhos" z 1969 roku, która jest pierwszą operą mydlaną, która pokazuje kontakty z pozaziemską cywilizacją. W pierwszej połowie lat siedemdziesiątych zagrał w dwóch filmach z Brazylii – dramacie "A Marcha" i komedii fantasy "O Barão Otelo no Barato dos Bilhões". Pojawił się także w komedii sportowej "Hotshot".

Legendarny piłkarz to także liczny bohater dokumentów. Pierwszy z nich pojawił się od razu po wygranej Brazylii w mistrzostwach świata w 1962 roku i zwie się "O Rei Pelé". Innym uznanym tytułem jest "Pelé. Narodziny legendy" z 2016 roku, gdzie w tytułowego bohatera wcielił się Kevin de Paula. Najnowszy film pt. "Pelé", zadebiutował na Netfliksie w lutym 2021 roku.

 

'Klan'Nie tylko meteoryt w "Klanie". Oto absurdalne sceny w serialach

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: