Jeremy Renner trafił na stół operacyjny. Rodzina nominowanego do Oscara aktora o wypadku

Znany z roli Hawkeya w filmach Marvela Jeremy Renner miał poważny wypadek podczas odśnieżania. Aktora w trybie pilnym przetransportowano helikopterem do szpitala na oddział intensywnej terapii, gdzie następnie przeszedł operację. Jak informuje rodzina, Renner doznał "tępego urazu klatki piersiowej i obrażeń ortopedycznych".

"Możemy potwierdzić, że Jeremy doznał tępego urazu klatki piersiowej i urazów ortopedycznych. 2 stycznia 2023 roku został poddany zabiegowi chirurgicznemu i wrócił już z sali operacyjnej. Pozostaje na razie oddziale intensywnej terapii w stanie krytycznym, ale stabilnym" - przekazała w oficjalnym oświadczeniu rodzina aktora Jeremy'ego Rennera.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] To drzewo czy harfa? Nie bez powodu wygląda właśnie tak

Jeremy Renner przeszedł operację. Rodzina wydała oświadczenie

"Rodzina Jeremy'ego pragnie wyrazić swoją wdzięczność niesamowitym lekarzom i pielęgniarkom, którzy się nim opiekują, załodze ratunkowej Truckee Meadows Fire and Rescue, szeryfowi hrabstwa Washoe, burmistrzyni Reno Hillary Schieve oraz rodzinom Carano i Murdock. Krewni pragną przekazać również, że są niewymownie wdzięczni za ogrom przekazanej miłości i wyrazów wsparcia, które płyną fanów" - dodał przedstawiciel prasowy Rennera.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeremy Renner miał 1 stycznia wypadek z pługiem śnieżnym niedaleko swojej posiadłości w Nevadzie. Jak przekazują media, biuro szeryfa w hrabstwie Washoe otrzymało zgłoszenie o "poważnym urazie" i niebezpiecznej kolizji na autostradzie do Reno o 9 nad ranem 1 stycznia. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze następnie nadzorowali transport Rennera do szpitala - na miejsce został wezwany helikopter. Policja ciągle prowadzi dochodzenie i bada okoliczności wypadku, nie podała też żadnych szczegółów zajścia.

W znacznej części USA mieszkańcy zmagają się z drastycznymi uderzeniami zimna i trudnymi warunkami pogodowymi. "The Reno Gazzete Journal" donosiło, że w miniony weekend tysiące mieszkańców Nevady zostało odciętych od prądu przed szalejącą śnieżycę.

Jeremy Renner widzom najlepiej jest znany z roli Clinta Bartona - Hawkeye'a w produkcjach Marvela. Grał tego bohatera w takich tytułach, jak: "Avengers: Czas Ultrona", "Thor", "Avengers", czy "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Natomiast w listopadzie 2021 r. miał premierę serial pt. "Hawkeye", który w całości jest poświęcony jego postaci - bardzo udany epizod w tej produkcji zaliczył Piotr Adamczyk, który z niebywałym wdziękiem mieszał w swoich dialogach język polski i angielski. Serial można oglądać w serwisie streamingowym Disney+.

Renner był dwukrotnie nominowany do Oscara:  za pierwszoplanową rolę w filmie "The Hurt Locker. W pułapce wojny" z 2009 roku, a także za rolę drugoplanową w obrazie "Miasto złodziei" w 2010 roku.

Więcej o: