Specjalny komunikat do widzów "M jak miłość" po śmierci Emiliana Kamińskiego. Trudno się nie wzruszyć

Na antenie TVP2 wyemitowano specjalny komunikat po śmierci Emiliana Kamińskiego. Po słowach twórców "M jak miłość" naprawdę trudno się nie wzruszyć. Koledzy z planu serialu pożegnali zmarłego artystę.

Emilian Kamiński odszedł nad ranem 26 grudnia 2022 roku w otoczeniu bliskich w domu w Józefowie. Wybitny polski aktor miał 70 lat i ponad 100 ról teatralnych oraz filmowych na koncie. W stanie wojennym występował i współtworzył kontrkulturowy Teatr Domowy.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

TVP z komunikatem do widzów "M jak miłość" po śmierci Emiliana Kamińskiego

Artysta zmagał się przez dłuższy czas z ciężką chorobą. Nie udało mu się wyzdrowieć. Poza rolami teatralnymi czy musicalowymi był znany także jako odtwórca postaci Wojciecha Marszałka, ojca serialowej Magdy, granej przez Annę Muchę w "M jak Miłość".

Telewizja Polska postanowiła uczcić pamięć Kamińskiego. 2 stycznia wyemitowano specjalny odcinek "Kulisy M jak Miłość", w którym twórcy zwrócili się do zmarłego kolegi z planu.

"Drogi Emilianie, będziemy tęsknić za twoim uśmiechem, wspaniałym poczuciem humoru i życzliwością, którą obdarzałeś wszystkich wokół. Z wielkim żalem żegnamy cię, przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i sercach naszych widzów."

Stacja TVP2 nie ujawniła, jak zostanie poprowadzony wątek serialowego Marszałka. Nowe odcinki "M jak miłość" pojawią się na antenie Telewizji Publicznej już 10 stycznia.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbędzie się 4 stycznia 2023 roku, a wydarzenie będzie miało charakter państwowy. Pożegnanie aktora odbędzie się w Kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej. Kamiński spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w Alei Zasłużonych.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: