Lisa Marie Presley poznała Michaela Jacksona, kiedy miała 8 lat. Ich małżeństwo było pełne skandali

Lisa Marie Presley zmarła nagle w wieku 54 lat. W trakcie burzliwego życia miała czterech mężów, ale tylko z dwoma miała dzieci. Każdemu z zakończeń tych związków towarzyszyły wielkie emocje, ale największe interesowanie wśród ludzi zawsze budziło małżeństwo księżniczki rock and rolla z Michaelem Jacksonem. Przypominamy historię tego małżeństwa.

Małżeństwo Lisy Marii Presley i Michaela Jacksona nie trwało zbyt długo, bo jedynie 20 miesięcy, ale to był bardzo intensywny czas dla nich obojga. Ich związkowi szczególną uwagę poświęcały media, które w tamtym czasie bacznie śledziły każdy ruch pary. Wielu ludzi zarzucało wówczas, że małżeństwo zostało zawarte tylko dla korzyści, a nie z miłości. 

Więcej ciekawych informacji ze świata popkultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Mieli się poznać pierwszy raz podczas koncertu Elvisa Presleya. Jego córka miała wtedy tylko 8 lat, a młody Jackson był nastolatkiem. W tym czasie nie nawiązali ze sobą żadnej relacji. Ich drogi ponownie się złączyły w 1992 roku, kiedy Lisa była już mężatką i miała dwójkę dzieci. To jednak nie przeszkodziło jej, aby kontynuować znajomość z królem popu.

Zobacz wideo Popkultura odc. 137

W maju 1994 roku Lisa Marie Presley wzięła rozwód i niedługo później wzięła ślub z Michaelem Jacksonem. Przez jakiś czas para utrzymywała to w tajemnicy, ponieważ bała się reakcja opinii publicznej. Oficjalnie poinformowali wszystkich o swoim małżeństwie w sierpniu 1994, kiedy Lisa Marie wydała oświadczenie, w którym mówiła: "Nazywam się po ślubie pani Lisa Marie Presley-Jackson. Moje małżeństwo z Michaelem Jacksonem odbyło się kilka tygodni temu podczas prywatnej ceremonii poza Stanami Zjednoczonymi. Oboje z niecierpliwością czekamy na założenie rodziny".

Media całego świata momentalnie zaczęły się interesować nową parą show-biznesu i chętnie wypowiadały się na ich temat. Wielkie zaskoczenie wśród opinii publicznej budził fakt, że nowożeńcy mieli pozostawać ze sobą w intymnych relacjach już od kilku lat. Amerykańscy dziennikarze twierdzili także, że oboje pasowali do siebie ze względu na podobne przykre doświadczenia w przeszłości.

Jednak byli też tacy, którzy wątpili w szczerą i prawdziwą miłość tej pary. Dla niektórych małżeństwo tej dwójki było wielkim szokiem i doszło do niego tylko po to, aby ocieplić wizerunek gwiazdy popu. Były to czasy, kiedy wobec Micheala Jacksona skierowano już pierwsze oskarżenia o molestowanie nieletnich. 

Niewiarę części społeczeństwa w uczciwość tego małżeństwa potęgował fakt, że para bardzo rzadko okazywała sobie uczucia publicznie. Również pracownicy ich posiadłości mówili, że nigdy nie widzieli, aby dochodziło między nimi do zbliżeń. Część z nich uważała, że piosenkarz specjalnie rozrzucał po pokoju damską bieliznę i rozpylał perfumy swojej zony, aby służba myślała, że razem spędzili upojną noc. Jednak niewielu pracowników w to wierzyło.

Aby przekonać wszystkich niedowiarków, para postanowiła pokazać na co ich stać. Po raz pierwszy publicznie pojawili się we wrześniu 1994 roku na gali rozdania MTV Video Music Awards. Gdy wychodzili na scenę, trzymali się za ręce, po czym Jackson krzyknął: "Witamy na MTV Video Music Awards", po czym dodał: „Bardzo się cieszę, że tu jestem...". Po zakończeniu swojej przemowy namiętnie pocałował swoją nową żonę, a fakt ten rejestrowały kamery transmitujące galę rozdania nagród.

Jednak sielanka tej dwójki nie trwała zbyt długo. Małżonkowie po roku bycia razem zdecydowali się na separację. Doszło do tego w czasie, kiedy Jackson trafił do szpitala ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Przed tym zdarzeniem atmosfera pomiędzy nimi już była bardzo napięta. Ponoć ograniczył nawet możliwość jej wizyt w szpitalu i określił konkretne godziny, w których może się pojawiać. To sprawiło, że po czterech dniach doszło do separacji. Później ponoć dali sobie jeszcze jedną szansę, ale nic z tego nie wyszło.

Rozwód nastąpił w 1996 roku, a córka Elvisa Presleya o rozpad małżeństwa oskarżyła Micheala Jacksona, a właściwie jego żądania. On bardzo naciskał ją na założenie rodziny w pełnym tego słowa znaczeniu. Ponoć groził jej, że jeżeli nie zgodzi się na to, to zrobi to jego pielęgniarka Debbie Rowe, z którą później notabene wziął ślub. Kobieta myślała o potomstwie z Jacksonem, ale po poprzednim małżeństwie chciała jeszcze trochę zaczekać i być pewna podjętej decyzji. Nie chciała, aby jej dzieci znowu żyły w niepełnej rodzinie, tak jak to było w przypadku jej pociech ze związku z Dannym Keoughem. Jednak Michael Jackson nie rozumiał jej obaw i nie zamierzał dłużej czekać na potomstwo.

Po rozstaniu Lisa Marie Presley niezbyt chętnie wypowiadała się publicznie na temat jej małżeństwa z królem popu. W wywiadzie z Oprah Winfrey wyznała, że ostatni raz rozmawiała z piosenkarzem w 2005 roku. I już wtedy była wobec niego zupełnie „obojętna". Jej myśli zmieniły się w 2009 roku, kiedy cały świat opłakiwał Micheala Jacksona po jego śmierci. Zdruzgotana kobieta napisała na swoim blogu post, w którym przyznała, że ??żałuje, że ??nie mogła nic więcej zrobić więcej dla muzyka. „Osoba, której nie pomogłam, jest właśnie przenoszona do biura koronera hrabstwa L.A. w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Cała moja obojętność i brak przywiązań, na które tak ciężko pracowałam przez lata, po prostu trafiły do ??czeluści piekła i teraz jestem wstrząśnięta" - napisała Lisa Presley.

Natomiast w 2019 roku lokaj piosenkarza wypowiedział się na temat relacji pomiędzy Jacksonem a Lisą Marie Presley. Stwierdził, że była bardziej przyjacielska niż romantyczna. „Lisa i Michael mieli dziwny związek. Nigdy nie widziałem, żeby mieli jakąkolwiek prawdziwą romantyczną interakcję. Byli bardziej jak przyjaciele niż kochankowie, nie było zbyt wiele chemii między nimi" - skomentował.

Jednakże sama Presley w wywiadzie dla Oprah Winfrey sprzed lat zaprzeczała takim doniesieniom. Mówiła, że razem z mężem spędziła wiele "upojnych nocy", wyznając przy tym, że miał też nietypowe upodobania: "Był niezwykły w łóżku, bardzo dziki, nie lubił robić tego tylko raz, chciał robić to bez końca, ale miał tylko jeden warunek nie mogłam go widzieć nago".

Kolejne wypowiedzi księżniczki rock and rolla nie ujawniały niczego nowego na temat tej relacji. Cztery lata zapowiedziała, że podpisała kontrakt na napisanie książki, w której wyjawi więcej intymnych informacji na temat swojego małżeństwa z Jacksonem. Ponoć umowa opiewała na kwotę czterech milionów dolarów, ale książka do dnia dzisiejszego nie wyszła na światło dzienne.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: