Mówi wam coś nazwisko Jaroszek czy Ikonowicz? Tak nazywały się polskie gwiazdy, zanim wyszły za mąż

Wiele polskich celebrytek zrobiło karierę, będąc już mężatkami. Wiecie, jak nazywały się gwiazdy show-biznesu, zanim stanęły na ślubnym kobiercu? Przypominamy ich panieńskie nazwiska.

Przyjęło się, że kobiety wraz ze zmianą stanu cywilnego, zmieniają również nazwiska. Nie inaczej jest w przypadku gwiazd, gdyż zgodnie z tradycją, większość z nich po ślubie przyjęła nazwiska swoich mężów. Wiecie, jak nazywały się rodzime celebrytki przed ślubem?

Mimo rozwodu wciąż mają nazwiska byłych mężów. Jak nazywały się celebrytki, gdy były pannami?

Niestety małżeństwa niektórych polskich celebrytek nie przetrwały próby czasu. Mimo to gwiazdy postanowiły nie zmieniać nazwiska po rozwodzie. Przykładem jest m.in. Joanna Przetakiewicz-Rooyens. W rozmowie z "Vivą!", projektantka odniosła się do swojego panieńskiego nazwiska, Jaroszek. Wyznała, że od dawna nie jest przywiązana do tych danych, zwłaszcza że przez te wiele lat bardzo się zmieniła. — Myślę, że nie jestem już tą samą osobą. Bo ja Joanną Przetakiewicz stałam się, mając 21 lat. (…) Jest ogromny kosmos między tą osobą, która kiedyś byłam młodą i niedoświadczoną, a pomiędzy tym, kim teraz jestem. Tylko fundament pozostaje ten sam — stwierdziła w rozmowie. Pierwszy człon nazwiska projektantki jest pamiątką po pierwszym małżeństwie, a drugi związany jest z jej obecnym mężem.

W podobnej sytuacji jest Magda Gessler, której panieńskie nazwisko brzmi Ikonowicz. Restauratorka zyskała rozpoznawalność w show-biznesie, nosząc nazwisko drugiego byłego męża, Piotra Gesslera. Nie inaczej jest w przypadku Małgorzaty Rozenek-Majdan. Prezenterka pochodzi z domu Kostrzewskich i choć obecnie ma nazwisko dwuczłonowe, to żadne z nich nie nawiązuje do tego otrzymanego w dniu narodzin. Celebrytka obecnie jest żoną Radosława Majdana, a pierwsze nazwisko zostało jej po ślubie z drugim mężem, Jackiem Rozenkiem.  

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz o książce "Pieniądze szczęście dają". "Brak pieniędzy jest gigantycznym problemem społecznym"

Zyskały popularność jako panny. Dziś noszą inne nazwiska

Niektóre celebrytki zrobiły karierę, zanim zdążyły stanąć na ślubnym kobiercu, przez co w show-biznesie przez długi czas funkcjonowały, posługując się panieńskim nazwiskiem. W takiej sytuacji były m.in. Agnieszka Woźniak-Starak czy Agnieszka Hyży. Pierwsza z nich przecierała szlaki w polskiej telewizji i zyskała rozpoznawalność wśród widzów jako Agnieszka Szulim. Mimo iż jej panieńskie nazwisko wyrobiło sobie mocną pozycję w show-biznesie, to dziennikarka obecnie posługuje się nazwiskiem, które przyjęła w dniu ślubu z Piotrem Woźniakiem-Starakiem.

Z kolei wspomniana Agnieszka Hyży rozpoczęła karierę w telewizji, będąc jeszcze panną. Z tego powodu dziennikarka przez wiele lat funkcjonowała w mediach jako Popielewicz. Wszystko zmieniło się dopiero wówczas, gdy poślubiła piosenkarza, Grzegorza Hyżego. Od tego czasu prezenterka bryluje w mediach, posługując się nazwiskiem małżonka.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: