Słynny Klub Spiż w Katowicach zamknięty po 18 latach. "Niestety właściciel nie może go już prowadzić"

"Klub nad klubami", jak nazywali lokal jego stali bywalcy, zakończył swoją działalność. W słynnym katowickim lokalu - Klubie Spiż - odbyła się ostatnia impreza. Właściciel nie mógł dalej prowadzić biznesu ze względu na swój stan zdrowia. Próbował uratować legendarne miejsce, niestety - nie udało mu się.

W 2005 roku na mapie imprezowej Katowic pojawiło się nowe miejsce. Klub Spiż otworzono w hali starej drukarni, gdzie w ciągu siedmiu kolejnych lat bawilo się ponad milion osób. W 2012 roku lokal przebudowano i nadano mu industrialny, nowoczesny charakter.

Zobacz wideo 1983 był wyjątkowym rokiem dla muzyki [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Klub Spiż w Katowicach został zamknięty. Przy Opolskiej odbyła się ostatnia impreza

W klubie działaly aż 4 parkiety taneczne, 2 sale VIP oraz strefa gastronomiczna. Właściciele zachęcali do odwiedzin również przyjezdnych, zapewniając, że w Spiżu znajdziemy "niespotykane dotąd w innych klubach efekty świetlne, wizualne i laserowe, które w połączeniu z doskonałym nagłośnieniem zapierają dech w piersiach!".

Lokal działał przy ulicy Opolskiej w Katowicach przez 18 lat. W grudniu ogłoszono, że w klubie odbędzie się ostatnia w historii miejsca zabawa sylwestrowa. W nowym roku Spiż miał zostać zamknięty. Żal i protesty klientów spowodowały jednak przedłużenie życia klubu. Właściciele zorganizowali 7 stycznia "Spiż Closing Party", a wszyscy fani imprez w znanym lokalu mogli z przytupem go pożegnać.

"To był piękny ostatni Sylwester na Pełnym w Spiżu, z racji mnóstwa próśb osób, które nie mogły być z nami tego wieczoru, postanowiliśmy otworzyć jeszcze raz- ostatni już raz - bramy Spiżu" - czytamy w opisie wydarzenia.

Klub Spiż w Katowicach zakończył działalność. Właściciele próbowali uratować lokal

Właściciele przed ostateczną decyzją o zakończeniu działalności szukali nowego inwestora. Możliwość kupna klubu pojawiła się nawet na portalu OLX

"Umowa najmu kończy się i wygaśnie wraz z końcem tego roku. Jeżeli do tego czasu nie znajdzie się nowy nabywca ani inwestor, to będziemy zmuszeni zamknąć lokal i od nowego roku nie będą tam się już odbywały żadne imprezy. Niestety, ze względu na stan zdrowia, właściciel klubu nie może go już dłużej prowadzić, ale chciałby bardzo, żeby lokal nadal tętnił życiem" - opowiadał w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Łukasz Wilczek, menadżer klubu.

Niestety nie udało się znaleźć nabywcy, a 7 stycznia 2023 roku po 18 latach klub Spiż oficjalnie przestał istnieć.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: