Prababcia Anny Marii Jopek była pasażerką Titanica. Rodzina po latach odkryła prawdę

Gdy 10 kwietnia 1912 roku Titanic wypłynął w swój dziewiczy rejs, nikt nie przypuszczał, że za kilka dni rozegra się prawdziwa tragedia. Statek zderzył się z górą lodową, w wyniku czego śmierć poniosło ok. 1500 osób. Jedną z pasażerek transatlantyku była prababcia Anny Marii Jopek.

Od katastrofy Titanica minęło ponad 100 lat, lecz historia wciąż wzbudza wiele emocji. Podczas dziewiczego rejsu brytyjskiego transatlantyku doszło zderzenia statku z potężną górą lodową. Tragiczne wydarzenia rozgrywały się w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Szacuje się, że w wyniku zatonięcia parowca zginęło ok. 1500 osób. Jedną z pasażerek statku była prababcia Anny Marii Jopek.

Prababcia Anny Marii Jopek była pasażerką Titanica. Rodzina przez wiele lat dociekała prawdy

O losach swojej prababci Anna Maria Jopek zdecydowała się opowiedzieć agencji WBF. Piosenkarka wspominała, że historia jej przodków przez lata była owiana tajemnicą. Dziadek artystki wychowywał się pod opieką Polaków mieszkających pod Lwowem, a losy rodziców długo nie były mu znane. Gdy był już dorosłym mężczyzną, postanowił dowiedzieć się prawdy i odtworzył drzewo genealogiczne swojego rodu. W ten sposób dotarł do szokujących informacji.

Zobacz wideo Zakochani w sobie bohaterowie zderzają się, niczym bohaterowie Titanica, z "górą lodową" wielkiej historii". "Marzec '68" [ZWIASTUN]

Dziadek piosenkarki odkrył prawdę. Jego matka zginęła podczas rejsu Titanica

Okazało się, że wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, rodzice dziadka Anny Marii Jopek, wcale go nie porzucili. Matka mężczyzny pozostawiła go pod opieką zaufanych znajomych, bo płynęła do Ameryki, by spotkać się z ukochanym. Według informacji, do których dotarła rodzina, kobieta planowała przeprowadzkę na Alaskę, a wyjazd był podyktowany stworzeniem odpowiednich warunków życia dla całej rodziny. Planowała powrócić do ojczyzny, by w kolejną podróż wyruszyć już z synem, jednak tragiczny wypadek przekreślił jej plany na lepszą przyszłość.

Za sprawą Czerwonego Krzyża, dziadek artystki dotarł do listy pasażerów Titanica, na której widniały dane jego rodzicielki. Niestety kobieta nie przeżyła wypadku. Natomiast losy ojca mężczyzny od lat pozostają nieznane. — Prababka utonęła na Titanicu. O pradziadku nic nie wiemy — mówiła Jopek w rozmowie z WBF.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: