Nazwiska gwiazd, które mogą przysparzać wiele trudności. Większość wymawia je źle

Wymowa nazwisk zagranicznych gwiazd nierzadko wprowadza w zakłopotanie. Niektóre z nich są tak skomplikowane, że ich poprawne wypowiedzenie często przysparza wiele trudności. Sprawdziliśmy, jak powinny brzmieć prawidłowo.

Nie od dziś wiadomo, że osobom z zagranicy język polski sprawia wiele trudności, a przekręcanie imion i nazwisk naszych rodzimych gwiazd to niemal codzienność. Polacy także mierzą się z podobnymi problemami. Sprawdziliśmy, które nazwiska wśród sławnych osób są najbardziej skomplikowane oraz przygotowaliśmy podpowiedź, jak wymawiać je prawidłowo.

Te nazwiska prawdopodobnie wymawiasz źle. Sprawdź ich poprawne brzmienie

Nazwisko aktora wcielającego się w rolę Lorda Voldemorta, Ralpha Fiennesa, często bywa błędnie wypowiadane. Gwiazdor serii o przygodach Harry’ego Pottera słyszał już chyba każdą możliwą wersję, jednak ta najbliższa prawidłowej wymowie brzmi "Fajns".

Mimo iż Jake Gyllenhaal ma na swoim koncie wiele znakomitych ról w ciekawych produkcjach, to jego szwedzkie nazwisko prawie zawsze jest wypowiadane niewłaściwie. Wielu czyta je jako "Gajlen-hol", lecz wymowa ta nie jest nawet bliska tej poprawnej. W języku szwedzkim brzmi ono "Jilen-hajla" zaś w wersji angielskiej prawidłowa forma to "Dżilen-hol".

Gdy Joaquin Phoenix zdobył Oscara za rolę w "Jokerze" w sieci pojawiło się mnóstwo materiałów na jego temat. Wówczas okazało się, że zarówno jego imię, jak i nazwisko, stanowią nie lada wyzwanie. Każda osoba, która je wypowiadała, prezentowała formę nieco inną niż poprzednicy. Jednak jedyna poprawna wymowa brzmi "Łakin Finiks" lub z hiszpańskim akcentem "Hoakin".

Zobacz wideo Kto najlepiej zagrał Jokera? Przedstawiamy ranking TOP 5

Nazwiska, których wymowa przysparza kłopoty. Sprawdź poprawną formę

Tej postaci chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Steve Buscemi to jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów, a rola w serialu "Zakazane imperium" do dziś uważana jest za jedną z najlepszych w jego karierze. Okazuje się, że jego nazwisko dla wielu jest nie lada wyzwaniem. We Włoszech czytane jest jako "Buszejmi" zaś w innych miejscach na świecie popularna jest forma "Buszemi". Z kolei sam aktor mówi, że poprawna wersja brzmi "Busemi".

Choć Lindsay Lohan jest obecna w show-biznesie od najmłodszych lat, to jej nazwisko nagminnie wymawiane jest błędnie. Wersja, która przyjęła się wśród fanów to "Lind-zi Loł-hen". Aktorka postanowiła jednak dać małą lekcję poprawnej wymowy i na swoim TikToku opublikowała filmik, w którym mówi, jaka jest właściwa wersja. Jej zdaniem powinna ona brzmieć "Loł-en".

Martin Scorsese to jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich reżyserów w historii kina. Mimo iż zdobywca Oscara za film "Infiltracja" jest znany na całym świecie, to przez lata jego nazwisko czytano błędnie. Najpopularniejszą wersją wymowy jest "Skorsejzi", podczas gdy poprawnie brzmi ono po prostu "Skorsesi".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: