To ona jako pierwsza wykonała na ekranie taniec Wednesday. Nie żyje Lisa Loring

Zmarła pierwsza ekranowa Wednesday Addams. Lisa Loring wcieliła się w znaną postać w wieku zaledwie sześciu lat, a jej kreacja przeszła do historii. 64-latka doznała rozległego udaru mózgu.

Lisa Loring nie żyje. Aktorka była znana jako pierwsza odtwórczyni roli Wednesday Addams. W wieku zaledwie sześciu lat zagrała w sitcomie "Rodzina Addamsów" z połowy lat 60.

Lisa Loring nie żyje. Była pierwszą odtwórczynią roli Wednesday Addams

O śmierci Loring poinformowała Laure Jacobson, bliska przyjaciółka znanej aktorki. 64-latka przeszła poważny udar, od chwili zdarzenia podtrzymywała ją przy życiu specjalistyczna aparatura. 28 stycznia zdecydowano o odłączeniu sprzętu. 

"Z ogromnym smutkiem informuję, że nasza przyjaciółka Lisa Loring nie żyje. Cztery dni temu doznała rozległego udaru spowodowanego nadciśnieniem. Od trzech dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Wczoraj jej rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu sprzętu, Lisa zmarła zeszłej nocy" - informuje Jacobson w mediach społecznościowych.

"Jej postać na zawsze będzie dużą częścią popkultury. W naszych sercach pozostanie Wednesday Addams. Piękna, miła, kochająca matka, dziedzictwo Lisy dla świata rozrywki jest ogromne. Z kolei rodzinie i przyjaciołom pozostawi w pamięci swoje wielkie poczucie humoru, miłość i oddanie" - dodaje przyjaciółka zmarłej aktorki.

Zmarła oryginalna Wednesday Addams. Jej ruchy były inspiracją dla słynnego tańca z hitu Netfliksa

O Lisie Loring zaczęło być znowu głośno za sprawą serialu "Wednesday" Netfliksa. Fani postaci przypomnieli sobie oryginalną odtwórczynię roli w pierwszej adaptacji komiksów Charlesa Addamsa. To właśnie Loring po raz pierwszy pokazała na ekranie, jak tańczy Wednesday, a jej ruchy były wielokrotnie zestawiane z tymi zaprezentowanymi lata później przez Jennę Ortegę.

 

Serial z udziałem zmarłej aktorki doczekał się dwóch sezonów. Łącznie nakręcono 64 odcinki. W 1977 roku ekscentryczna rodzina wróciła na ekrany za sprawą specjalnego epizodu, w którym pojawiła się także Loring. 30 października wyemitowano produkcję "Halloween with the Addams Family".

Lisa Loring urodziła się na Kwajalein na Wyspach Marshalla, a dorastała na Hawajach. Wkrótce przeniosła się do Los Angeles i zaczęła karierę aktorską. W wieku trzech lat pojawiła się w serialu "Dr. Kildare".

Po skończeniu nagrań do "Rodziny Addamsów" dołączyła do obsady serialu ABC "The Pruitts of Southampton" - komedii opartej na powieści "House Party" Patricka Dennisa. Później występowała w operze mydlanej "As the World Turns".

W końcówce lat 80. zagrała także w trzech slasherach kina klasy B: "Blood Frenzy", "Iced" oraz "Savage Harbor".

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: