Adama Niane nie żyje. Aktor znany z serialu "Lupin" miał 56 lat

Nie żyje Adama Niane. Aktor wcielił się w rolę antagonisty w popularnym serialu Netfliksa. "Lupin" został stworzony na podstawie opowiadań francuskiego pisarza Maurice'a Leblanca. Niane zagrał w serii Leonarda, płatnego zabójcę i porywacza syna głównego bohatera.

Adama Niane nie żyje. Francuski aktor niedawno wcielił się w rolę Leonarda w serialu "Lupin" Netfliksa. Miał 56 lat.

Zobacz wideo "Lupin" - zwiastun

Adama Niane nie żyje. Aktor miał 56 lat

O śmierci popularnego artysty poinformował między innymi Omar Sy, serialowy Lupin.

"Składam głębokie kondolencje bliskim Adamy, wielkiego aktora, u którego boku miałem przyjemność i okazję grać. Był człowiekiem o rzadko spotykanej dziś życzliwości. Niech jego dusza spoczywa w pokoju." - pisze Sy w mediach społecznościowych.

Jak podaje Deadline, na tę chwilę przyczyna śmierci aktora nie została podana do wiadomości publicznej.

Artystę pożegnał także Olivier Abbou, twórca produkcji takich jak "Złość", "Iskander" czy "Felicita", przy których pracował z Nianem.

"Nie rozstawaliśmy się przez cztery lata, dzieląc intensywny czas, artystyczne i bardzo ludzkie przygody w różnych zakątkach świata. Był bardzo zaangażowany, oświecony, charyzmatyczny, utalentowany. Był nie tylko moim wspólnikiem, ale też przyjacielem i bohaterem" - pisze Abbou.

Nie żyje odtwórca roli Leonarda z serialu "Lupin"

Jak podaje IMDB, Niane urodził się w 1966 roku w Paryżu. Ostatnią rolę zagrał w miniserialu z 2022 roku "L'île aux 30 cercueils", gdzie wcielił się w rolę Yannicka Lantry'ego. Wcześniej trafił także do obsady serialu "Alex Hugo", "Iskander", "Sam", "Zakładniku" czy "Modliszce".

Na dużym ekranie Niane pojawił się za sprawą filmu "Złość", gdzie zagrał Paula Diallo, a także "Felicita" z 2020 roku, w którym wykreował postać Serge'a Maillarda.

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: