Stramowski pierwszy raz mówi o rozstaniu z Warnke. "Walczyliśmy dwa lata"

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke przez jakiś cza byli jedną z najpopularniejszych par aktorskich w Polsce. Jesienią zeszłego roku postanowili się rozstać. Aktor ostatnio udzielił wywiadu, w którym opowiedział, co było powodem, dla którego podjęli taką decyzję.

W ostatnich dniach do kinach wszedł film "Pokusa", w którym Piotr Stramowski zagrał jedną z głównych ról. Z racji tego udziela teraz wielu wywiadów, w których pojawiają się także pytania na temat jego życia prywatnego. Szczególnie otworzył się podczas rozmowy z Łukaszem Knapem, który jest gospodarzem wideopodcastu "Kanapa Knapa".

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Czy Piotr Stramowski zagra transwestytę?

Piotr Stramowski pierwszy raz o rozstaniu z Katarzyną Warnke

Do tej pory aktor nie mówił publicznie o kulisach swojego rozwodu i dopiero teraz uchylił przed światem rąbka tajemnicy. Przyznał, że dla obojga najważniejsze jest dobro córki Helenki, a decyzja o rozwodzie była ich wspólnym konsensusem:

Rozpad rodziny jest czymś traumatycznym i jest to proces, który po prostu trzeba przejść, w życiu tego nie chciałem i nie zakładałem, ale to się wydarzyło. Plusem jest to, że mamy z Kasią świetne relacje i najważniejsze dla nas jest dobro dziecka. Uważam, że udało nam się wyjść poza schematy. I naprawdę nasze rozstanie jest obopólną decyzją

Gwiazdor "Pokusy" dał także do zrozumienia wszystkim fanom, że powodem rozstania z Warnke na pewno nie była zdrada. Powiedział także, że para długo walczyła o to, aby ich relacja przetrwała:

To nie tak, że ktoś coś zrobił, ktoś kogoś zdradził, ktoś kogoś miał wcześniej. Nie. Tutaj sytuacja wygląda tak, że po prostu coś się wyczerpało. Walczyliśmy dwa lata. Oczywiście z zewnątrz nie było tego widać, ale to była mocna praca. Doszliśmy do wniosku, że chyba należy powiedzieć sobie "dzięki". To nie jest tak, że zakładamy sobie klapki i że teraz będzie fajnie. Nie, serio, dziękujemy sobie za ten czas

W dalszej części rozmowy postanowił także opowiedzieć, jak obecnie wyglądają jego kontakty z Katarzyną Warnke. Okazuje się, że oboje nie chcą ze sobą żyć w niezgodzie:

Rozmawiamy z Kasią. Prowadzimy sprawy rozwodowe, gładko nam to idzie. Mam nadzieję, że tak zostanie. I chyba jesteśmy zbyt mądrzy, abyśmy mieli drzeć koty. Bo nie mamy powodu, aby mieć do siebie pretensje. Wszystko, co mieliśmy, to już do siebie wykrzyczeliśmy, ale w końcu stwierdziliśmy, że ani Kasia nie chciała źle dla mnie, ani ja dla niej. A to, że krzywdziliśmy siebie w jakichś sytuacjach życiowych, to jest inna kwestia, i dlatego też się rozstaliśmy.

Andrea Riseborough nominowana do Oscara za 'To Leslie'Andrea Riseborough może stracić nominację do Oscara. Precedensy są

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: