Mieczysław Hryniewicz cieszy się z emerytury. "Nie rozumiem tego narzekania"

Telenowela "Na Wspólnej" emitowana jest na antenie TVN już od 20 lat, a jednym z aktorów, który od początku gra w serialu jest Mieczysław Hryniewicz. Aktor w tym roku skończy już 74 lata i od dawna jest już na emeryturze. Na wysokość pobieranej emerytury nie może narzekać.

Większość emerytów w Polsce nie jest zadowolona z wysokości świadczenia. Wielu seniorów bez względu na stan zdrowia zmuszona jest do niej dorabiać albo polega na hojności swojej rodziny. Inna sytuacja jest u Mieczysława Hryniewicza, który w ostatnim wywiadzie opowiedział, że jego świadczenie jest w pełni wystarcza na to, aby godnie żyć.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 139

Mieczysław Hryniewicz nie narzeka na wysokość emerytury

Jakiś czas temu telenowela "Na Wspólnej" świętowała 20 lat, odkąd pierwszy raz pojawiła się w ramówce stacji TVN. Mieczysław Hryniewicz jest jednym z aktorów, który występuje w serialu od samego jego początku. Wciela się w postać Włodka Zięby, który jest głową rodziny. Hryniewicz poza graniem w serialu, utrzymuje się z pobieranej emerytury, o której wyjawił więcej szczegółów w rozmowie z portalem Jastrząb Post: 

W kolejce narzekających moje miejsce jest na końcu. (...) Zawsze się dziwię, nie rozumiem tego narzekania na emeryturę, bo mam stosunkowo przyzwoitą emeryturę

Po czym wspomniał o innej aktorce, która według niego także nie narzekała na wysokość świadczenia:

Dwoje aktorów nie narzekało na emerytury: Zosia Czerwińska i Mieczysław Hryniewicz. Zosi Czerwińskiej niestety emerytura już niepotrzebna... Kochana Zosiu... a ja nie narzekam i to jest fantastyczne

Zofia Czerwińska była aktorką, która wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Czterdziestolatek", "Miś", "Pierwsza miłość", czy "Świat według Kiepskich". Aktorka zmarła w 2019 roku, a w ostatnich dniach życia mogła liczyć na wsparcie Hanny Bieniuszkiewicz. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: