Skromny grób Połomskiego przejdzie radykalną metamorfozę. Jest jedna kwestia sporna

Jerzy Połomski został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim. Od pogrzebu minęły już dwa miesiące, a miejsce pochówku nadal nie doczekało się nagrobka. Menadżerka artysty wyjaśnia, skąd takie opóźnienia.

Jerzy Połomski był legendą polskiej estrady. Przeboje artysty znała i śpiewała cała Polska. Artysta zmarł w listopadzie 2022 roku niemal dwa miesiące po swoich 89. urodzinach. Ostatnie lata życia spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Zobacz wideo "Pokusa" - historia pikantnych relacji międzyludzkich [ZWIASTUN]

Jerzy Połomski nie żyje. Skromny grób piosenkarza przejdzie metamorfozę

Artysta odszedł w warszawskim szpitalu. Menadżerka Połomskiego poinformowała media, że piosenkarz miał infekcję, a jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem. Lekarze walczyli o życie artysty do końca, niestety nie mogli zrobić nic więcej.

23 listopada 2022 roku w Kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu bliscy oraz fani artysty mogli pożegnać Połomskiego podczas mszy. Po uroczystości żałobnicy udali się na Cmentarz Powązkowski. Piosenkarza pochowano w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych, a pogrzeb miał charakter państwowy.

Zmarł Jerzy PołomskiNie żyje Jerzy Połomski. Latami ukrywał prawdziwe nazwisko

Od wydarzenia minęły już przeszło dwa miesiące. Grób wokalisty nadal jest bardzo skromny, ale oblegany. Violetta Lewandowska podkreśla, że wielbiciele Połomskiego odwiedzają cmentarz bardzo często. Tym bardziej zależy jej na tym, żeby nagrobek artysty był jak najbardziej wytrzymały i efektowny.

Grób Jerzego Połomskiego ozdobi piękny nagrobek. Pozostała jedna kwestia sporna

"Trwają ostatnie dyskusje nad projektem nagrobka dla Jerzego. Wszystko to byłoby nieco wcześniej, ale niestety mamy sezon grypowy i przez to prace nieco się opóźniły. Teraz jednak liczę na to, że za dwa-trzy miesiące nagrobek będzie gotowy. Jak już wcześniej zapowiadałam, pozostajemy przy pomyśle z wykorzystaniem grubego szkła. Będzie na nim profil Jerzego oraz mikrofon. Do tego na dole znajdzie się tradycyjna płyta" - cytuje Lewandowską Fakt.pl.

Jerzy PołomskiJerzy Połomski miał mieszkanie warte 2 mln zł. Przepisał je menadżerce

Do tej pory nie zapadła jednak ostateczna decyzja na temat koloru szkła. Projektant zaproponował rozwiązanie, które nie do końca akceptuje menadżerka Połomskiego.

"Projektant proponował ciemne szkło, które ładne się odbijało. Z drugiej strony ja nie chciałabym, żeby to był ponury nagrobek, bo Jerzy był optymistą z uśmiechem patrzącym na świat. Skłaniam się więc ku wersji jasnej, ze szkła w kolorze ivory, czyli kości słoniowej" - opowiada Lewandowska.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: