Złote Maliny wyfocują jedną z nominacji dla najgorszej aktorki. Internautów oburzał pewien detal

Antynagroda wymyślona przez Johna J. B. Wilsona na początku lat 80. jest przyznawana od ponad 40 lat najgorszym produkcjom w świecie kina. Zdarza się, że nominację otrzymują nawet najgłośniejsze nazwiska w branży, jednak to nominowanie amatorów sprawia, że kinomani często bojkotują decyzję komisji. Tak stało się w przypadku Ryan Kiery Armstrong.

Tegorocznych "zwycięzców" niechlubnych Złotych Malin poznamy 11 marca 2023, dzień przed Oscarami. Na liście nominowanych znalazły się najgłośniejsze filmy zeszłego roku, m.in. "Blondynka", "Morbius" czy polski "365 dni", a także znane nazwiska, m.in. Tom Hanks. Kontrowersje wzbudziła jednak nominacja dla początkującej, względnie nieznanej aktorki.

OFERTY AVANTI24: Prezentujemy modne sukienki na wiosnę 2023. Plisowana maxi w kwiaty została stworzona po to, by eksponować atuty!

Niektórzy otrzymali aż osiem nominacji

Rekordzistką Złotych Malin 2023 jest "Blondynka" - krytykowany film opowiadający o życiu Marilyn Monroe z Aną De Armas w roli głównej. Organizatorzy uznali, że produkcja "pośmiertnie wykorzystuje" tę postać i przyznała jej nie tylko nominację nie tylko w głównej kategorii, ale też za najgorszy, niezgodny z faktami scenariusz i najgorszą reżyserię (łącznie aż 8 nominacji). Więcej niż jedną nominację otrzymali również Tom Hanks (za rolę Gepetta w "Pinokiu" Zemeckisa i Toma Parkera w "Elvisie") oraz Pete Davidson (za użyczenie głosu w "Marmaduke" i epizod w "Good Mourning").

 

Zarówno disneyowski "Pinokio", jak i "Good Mourning" są obok "Blondynki" najmocniej krytykowane - pierwszy za "całkowicie niepotrzebny i w dziwny sposób przerażający remake", drugi za bycie "nieśmieszną komedią dla palaczy marihuany, która dokonała niemożliwego zdobywając zero w serwisie Rotten Tomatoes". O ile te nominacje budzą śmiech, to wysunięcie kandydatury Ryan Kiery Armstrong do tytułu najgorszej aktorki oburzyło internautów.

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

"Złota Malina" zniechęci ją do aktorstwa?

Armstrong zagrała u boku Zaca Efrona w filmie "Podpalaczka", opowiadającym o córce mężczyzny, który wziął udział w medycznym eksperymencie. W jego wyniku dziewczyna odkrywa, że ma nadprzyrodzone moce - rozwija zdolności pirokinetyczne.

 

Odtwórczynię tej roli krytykowano, jednak obrońcy podkreślają, że w momencie nagrywania produkcji miała zaledwie 11-lat, a nominację do Złotej Maliny otrzymała jako 12-latka. Ich zdaniem młoda aktorka ma szansę, by nabrać wprawy i doświadczenia, a niechlubna nagroda może ją zniechęcić do wykonywania zawodu. Organizatorzy postanowili zareagować na głosy oburzenia i usunęli nazwisko Armstrong z listy.

Czasami robisz coś bez zastanowienia. Potem jesteś za to krytykowany. I w końcu rozumiesz dlaczego. Przede wszystkim dlatego Złote Maliny zostały stworzone.

- napisał w oficjalnym oświadczeniu John Wilson, szef sztabu zajmującego się organizacją wydarzenia. W przeszłości zdarzało się, że nominację otrzymywali młodzi aktorzy, m.in. Jake Lloyda za "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo" i Macaulay Culkin m.in za "Władcę księgi". W tym roku zmieniono przepisy - od tej pory do Złotych Malin mogą być nominowani wyłącznie pełnoletni aktorzy i twórcy.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Po zmianach o tytuł najgorszej aktorki powalczą Bryce Dallas Howard, Diane Keaton, Kaya Scodelario i Alicia Silverstone.

Więcej o: