George P. Wilbur nie żyje. Grał Michaela Myersa w filmach z serii "Halloween"

W wieku 81 lat zmarł amerykański aktor i kaskader George P. Wilbur. Najbardziej kojarzony jest z roli Michaela Myersa w dwóch częściach z serii "Halloween". Jako kaskader pracował przez ponad cztery dekady. Był także członkiem hollywoodzkiej galerii kaskaderskich sław.

Jak podaje portal Coolider, George P. Wilbur zmarł w środę 3 lutego 2023 roku w wieku 81 lat.. Urodził się w 1941 roku w stanie Connecticut. Zanim rozpoczął karierę aktorską, służył w armii, a później był kowbojem na ranczu w Arizonie. Pierwszą produkcją, w której wystąpił jako kaskader Johna Wayne'a był western "El Dorado" w 1966 roku.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Był aktorem i kaskaderem. Udało mu się zagrać w takich filmach, jak:  "Ucieczka z Planety Małp", "Jak to się robi w Chicago", "Uciekinier", czy "Pogromcy duchów II". Udało mu się także wystąpić w wielu serialach. Są to takie tytuły, jak: "Mission: Impossible", "The Six Million Dollar Man", "Magnum" i "Dynastia". Natomiast jako kaskader występował w "Szklanej pułapce", "Kasynie" czy "Spider-Manie" z 2002 roku. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

George P. Wilbur najlepiej kojarzony jest z roli Michaela Myersa

Aktor jednak najczęściej występował w horrorach. Udało mu się zagrać w filmie "Podpalacze" z 1984 roku, a jako kaskader pracował przy takich produkcjach, jak "Poltergeist", "Egzorcysta III", czy "Milczenie owiec". Jednak najbardziej znany jest z roli Michalea Myersa - zamaskowanego mordercy, który jest głównym bohaterem filmów z serii "Halloween".

Wilbur wcielił się w tę postać w dwóch filmach z serii:  "Halloween 4: Powrót Michaela Myersa" (1988) oraz "Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa" (1995). Jego obsadzenie w tej roli było poniekąd powrotem do korzeni tej serii filmowej, ponieważ w poprzedniej trzeciej części z 1982 roku twórcy filmu postanowili nie umieszczać w filmie postaci Myersa. 

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: