Zbudował z klocków plan "Stranger Things" i "Euphorii". Teraz stworzył "Świat według Kiepskich" z Lego

Polski pasjonat klocków Lego, publikujący treści pod nickiem p0nury, zajmuje się tym tematem od lat. Jego pasja nie ogranicza się wyłącznie do składania istniejących zestawów. Sam projektuje własne budowle, również te nawiązujące do popkultury. W przeszłości skupiał się na zagranicznych produkcjach, ale największą popularność zyskała klockowa wersja scenografii z rodzimego serialu.

Przed pasjonatem popularnym duńskich klocków, Ponurym, Lego nie skrywa żadnych tajemnic. Jego wyobraźnia nie zna ograniczeń - jest w stanie zbudować budynki, przestrzenie czy pojazdy nawiązujące do zróżnicowanych dzieł popkultury. Aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, m.in. na Instagramie i TikToku. Na chińskiej platformie jednym z najpopularniejszych nagrań jest to, na którym pokazuje zestaw wzorowany na "Świecie według Kiepskich".

OFERTY AVANTI24: Piękne sukienki w kwiaty z sieciówek. Fuksjowa maxi wygląda jak od projektanta, a kosztuje niewiele!

Z Lego jest związany od lat

Udziela się m.in. na platformie Lego Ideas, pozwalającego na dzielenie się własnymi projektami nie tylko ze społecznością fanów, ale też firmą, co daje perspektywy na realizację wymyślonych przez siebie zestawów. Jeden z projektów, "Greckie Wakacje", nawiązujący do klasycznej, greckiej architektury, a także przyrody zyskał ponad 1,2 tys. wspierających. W przypadku, gdy autor zgromadzi ich 10 tysięcy, zapewni mu to awans do kolejnego etapu, w którym tworzone modele są recenzowane przez profesjonalnych projektantów i product managerów. W ten sposób doceniono już w przeszłości zestaw innego pasjonata Lego, Łukasza Więcka, nawiązujący do podlaskiego budownictwa. Grecki dom ma szansę powtórzyć ten sukces.

'Greek House', ponuryy'Greek House', ponuryy Lego Ideas

Mężczyzna prowadzi też poświęcony klockom profil na Instagramie (@ponuryy) i TikToku (@p0nury). Najwięcej obserwujących zgromadził na chińskiej platformie - ponad 42 tys., a krótkie nagrania, prezentujące pomysły, polubiono ponad 800 tys. razy.

Zobacz wideo Każdy może mieć Ferrari w swoim domu? Tak, dzięki klockom Lego

Odtwarza nie tylko scenografie zagranicznych produkcji

Jeden z opublikowanych TikToków obejrzano 1,7 mln razy. "Czy Lego "Świat według Kiepskich istnieje?" - zapytał jeden z fanów. Okazuje się, że teraz już tak. Ponury zbudował zestaw nawiązujący do mieszkania głównego bohatera. Nie zabrakło meblościanki, pieca kaflowego, tureckiego dywanu i znanych postaci, które nawet w formie klocków raczyły się kiełbasą i piwem. Internauci zwrócili uwagę na kreatywność autora przy doborze elementów. Na ścianie zamiast rodzinnego zdjęcia zawisło zdjęcie... Harry'ego Pottera z rodzicami.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

 

Hobbysta, publikujący treści pod pseudonimem Ponury, prezentował obserwującym budowle nawiązujące również do innych seriali, m.in. "Stranger Things", "Breaking Bad", "Euforii", "Better Call Saul" czy "Gry o Tron". Wiele figurek wykonano specjalnie na zamówienie.

Więcej o: