Nie tylko Madonna i Britney. Oto najgłośniejszych sześć pocałunków, które przeszły do historii

W filmach nie brak scen namiętnych zbliżeń między dwoma bohaterami. Jednak nie wszystkie słynne pocałunki rozgrywały się na planie. Niektóre z nich to uwieczniony na zdjęciu moment impuls czy chwila radości. Przedstawiamy sceny pocałunków, które na zawsze zapisały się na kartach historii.

Gdy mowa o najpopularniejszych pocałunkach z pewnością większość myśli o scenach z kultowych produkcji. Jednak na liście tych najsłynniejszych znajdują się również takie, które nie zostały wyreżyserowane. Sprawdźcie historyczne pocałunki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Titanic" powraca do kin po 25 latach [ZWIASTUN]

Breżniew i Hoenecker niczym Madonna i Britney Spears. O tych pocałunkach nie da się zapomnieć

Ceremonie rozdania nagród MTV Video Music Awards często są źródłem niemałych skandali. Sprawczyniami jednego z nich były Madonna i Britney Spears. Podczas ich wspólnego występu z 2003 roku, wokalistki zdecydowały się wymienić pikantny pocałunek. Co prawda, królowa POP-u po chwili okazała podobną czułość Christinie Aguilerze, większość fanów zapamiętała wcześniejszą sytuację. Jak się później okazało, ten spontaniczny moment miał wyprowadzić z równowagi Justina Timberlake’a. Muzyk rozstał się z Britney rok wcześniej.

 

Prawdziwie symboliczny pocałunek miał jednak miejsce 24 lata przed galą MTV. Mowa tu o ikonicznym Leonidzie Breżniewie i Erichu Honeckerze. Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i przywódca Niemieckiej Republiki Demokratycznej wymienili soczysty pocałunek na obchodach 30-lecia powstania NRD. Tego typu czułości były pewnego rodzaju wizytówką Breżniewa. To właśnie ten moment trafił na fragment muru Berlińskiego, a autorem malowidła był słynny rosyjski artysta Dimitrij Vrublow.

Dmitri Vrubel: My God, Help Me to Survive This Deadly LoveDmitri Vrubel: My God, Help Me to Survive This Deadly Love Dmitri Vrubel/commons.wikimedia.org

Jeden z najsłynniejszych całusów należy też do Księżnej Diany i Księcia Karola. W odróżnieniu od czułości, jaką Breżniew obdarzył Honecekera, w przypadku pary z rodziny królewskiej ciężko mówić o namiętności. Lakoniczne cmoknięcie w rękę wydawało się niektórym wręcz wymuszone. 

 

Za to Śpiąca Królewna i Książę Filip wymienili prawdziwy pocałunek miłości. Nie można się dziwić, że to właśnie ta scena jest jedną z najbardziej ikonicznych w bajkach Disneya. Ich uczucie przerwało przecież klątwę!

kadr z bajki Śpiąca Królewnakadr z bajki Śpiąca Królewna screen youtube.com/Rotten Tomatoes Coming Soon

Pocałunki z tych filmów zapisały się w historii kinematografii. Pamiętają je widzowie na całym świecie

W "Titanicu" Jamesa Camerona nie brak namiętnych momentów, to najpopularniejszym kadrem z filmu jest pocałunek Jacka i Rose na dziobie niezatapialnego transatlantyku. Scena jest jedną z najsłynniejszych w historii kina.

 

Równie popularna jest scena z kultowego ekranizacji powieści „Przeminęło z wiatrem". Moment, w którym Rhett Butler (Clark Gable) całuje Scarlett O’Hara (Vivien Leigh) przez lata uznawany był za jeden z najbardziej namiętnych w kinematografii

kadr z filmu Przeminęło z wiatremkadr z filmu Przeminęło z wiatrem AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Więcej o: