Opozda była muzą powieści Mroza, potem opublikował sugestywny mem. Co łączy pisarza z aktorką?

Aktorka i modelka była pierwowzorem jednej z postaci w zeszłorocznej powieści Mroza, "Nie ufaj mu". Po gali rozdania Bestsellerów Empiku zaczęto spekulować, że Opozdę i jednego z najpopularniejszych polskich współczesnych pisarzy łączy coś więcej. W odpowiedzi autor sprzedających się w milionach egzemplarzy książek opublikował w mediach społecznościowych mem, który stanowi prześmiewczy komentarz do sprawy.

To dobry czas dla Remigiusza Mroza. Pisarz od lat utrzymuje dominującą pozycję na polskim rynku wydawniczym, co w tym roku zwieńczyło przyznanie mu pierwszej statuetki Bestsellerów Empiku. Jego książki już wcześniej zdobywały prestiżowe wyróżnienia, m.in. tytuł "Książki Roku" serwisu LubimyCzytac.pl i Złoty Pocisk, dedykowany autorom powieści kryminalnych. Nie narzeka na brak weny - zdarza się, że wydaje nawet 10 tytułów rocznie. Jedną z nich zadedykował m.in. Joannie Opoździe.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Aktorka znana m.in. z "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" czy głównej roli w "Brigitte Bardot Cudowna" była pierwowzorem jednej z bohaterek "Nie ufaj mu", wydanej 27 lipca 2022 roku. To kontynuacja bestsellerowej powieści Mroza „Wybaczam ci" - serii poświęcona Inie Kobryn. Kobieta odkrywa tajemnicę swojego męża, trafiając na niecodzienną, kierowaną do niego wiadomość na Facebooku. Jej autorka niedługo po fakcie popełnia samobójstwo. - Chyba nie tylko ja czułem, że ta historia nie mogła zakończyć się na 'Wybaczam ci' – a to, czym Gracjan zawinił w przeszłości, stało się w moim umyśle przyczynkiem do bardziej wnikliwego wejrzenia w antecedencje jego zachowań - komentował fakt powstania kolejnej części sam autor. Informacją o utajnionym wkładzie w powieść Mroza Opozda podzieliła się na swoim koncie na Instagramie. W kilku zdaniach zachęciła też do sięgnięcia po tę pozycję.

 
To świetny, emocjonalny thriller, który od samego początku trzyma czytelnika w ogromnym napięciu. Jeśli tak jak ja lubicie czytać i szukacie dobrego tytułu, polecam sięgnąć po tę książkę.

- napisała pod zdjęciem, na którym pozuje z przedpremierowym egzemplarzem. Post skomentował Remigiusz Mróz, pisząc żartobliwie: "Przekonałaś mnie. Przeczytam chyba" i udostępnił zdjęcie również na swoim profilu. Autor nie zaprzecza, że aktorka faktycznie zainspirowała go do stworzenia jednej z bohaterek. Nie zdradził jednak, o którą postać dokładnie chodzi. Według mediów, Opozda również miała zakaz informowania obserwatorów o tym fakcie.

Zobacz wideo Joanna Opozda przez ciążę wycofała się z życia zawodowego. "Musiałam zrezygnować z wielu fajnych projektów"

Spekulacje powróciły po "Bestsellerach Empiku"

Od czasu premiery "Nie ufaj mu" minęło już ponad pół roku, a znajomość aktorki i pisarza kwitnie. Na gali Bestsellerów Empiku zajęli miejsca obok siebie, a informacja o przyznaniu mu nagrody spotkała się z entuzjastyczną reakcją Opozdy. Sytuacja sprawiła, że zaczęto spekulować o ewentualnym uczuciu pomiędzy nimi.

Remigiusz Mróz Bestsellery Empiku 2022. Remigiusz Mróz zdobył pierwszą(!) statuetkę

OFERTY AVANTI24: Te swetry robią furorę na wyprzedaży! Ponadczasowe i piękne, a kosztują mniej niż 50 złotych

Oni się po prostu lubią. Jej reakcja była wywołana tylko i wyłącznie sympatią. Plotki o romansie ich rozśmieszyły. Joannie nie w głowie teraz miłość. Po perturbacjach z Antkiem Królikowskim, których końca nie widać, skupia się tylko na dziecku. Faceci jej nie w głowie.

- zdementowała jednak bliska osoba z otoczenia aktorki w rozmowie z "Faktem". Plotki spotkały się też z wymownym komentarzem Remigiusza Mroza, który na oficjalnym profilu na Instagramie opublikował popularnego ostatnio mema, żartobliwie sugerującego status związku na Facebooku.

Relacja Remigiusza MrozaRelacja Remigiusza Mroza Instagram, @remigiuszmroz

Zarówno pisarz, jak i Opozda, darzą się wzajemną sympatią i często komentują wzajemnie treści udostępniane przez siebie w mediach społecznościowych, jednak żadne z nich nie potwierdziło, by łączyło ich coś więcej poza koleżeństwem.

Więcej o: