"Fenomen". Film o WOŚP pojawi się na antenie TVN. Kiedy premiera? Znamy datę

20 stycznia tego roku do kin trafił film "Fenomen". Dokument przedstawia historię z całego, 30-letniego okresu funkcjonowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy, którzy nie zobaczyli produkcji na wielkim ekranie, będą mogli obejrzeć ją zupełnie za darmo na antenie TVN.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dokument "Fenomen" pojawił się w kinach na początku tego roku. Niespełna miesiąc po jego premierze, media obiegła informacja o potencjalnej transmisji filmu w TVN-ie. Produkcja ma być dostępna za darmo dla każdego widza stacji. Kiedy będzie można ją obejrzeć?

Zobacz wideo Czy pamiętasz pierwszy finał WOŚP? Sipowicz, Markowska, Adamowicz (i inni) wspominają

"Fenomen". Czego dowiemy się z dokumentu o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?

Film w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk to nie tylko opis historii największej organizacji charytatywnej w Polsce. Dokument skupia się zarówno na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jej początkach i kulisach akcji, jak i samym Jerzym Owsiaku oraz jego przemianie na przestrzeni lat. Co więcej, film porusza także takie tematy jak Przystanek Woodstock, czy morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału akcji z 2019 roku.

Za produkcję filmu odpowiada Dominika Kulczyk i powiązana z nią spółka dFlights. Dokumenty jest dostępny do obejrzenia w kinach od 20 stycznia tego roku. Ta data jest szczególnie ważna dla fundacji, bo to 30. rocznica powstania organizacji. Jak czytamy na stronie DDTVN, za niedługo będzie można go zobaczyć również w TVN-ie. Warto wspomnieć, że stacja aktywnie angażuje się w promocje WOŚP od 2008 roku, transmitując finały akcji, a także powiadamiając o nich w swoich programach. Kiedy "Fenomen" pojawi się na antenie?

Dokument o WOŚP dostępny do obejrzenia za darmo. Kiedy transmisja?

"Fenomen" będzie możliwy do obejrzenia na antenie TVN za darmo. Transmisja została zaplanowana na 21:35 we wtorek 28 lutego. Każdy widz stacji będzie mógł poznać nie tylko historię organizacji charytatywnej, ale także zobaczyć zmiany w społeczeństwie, które spowodowała.

 
Więcej o: