Czy to koniec darmowego TikToka? Twórcy aplikacji planują duże zmiany

Czy na TikToku zostaną wprowadzone płatne subskrypcje? Twórcy platformy zastanawiają się nad wprowadzeniem tej zmiany. W ten sposób chcą zwiększyć zarobki twórców. Do tej pory, wszystkie materiały opublikowane w aplikacji były dostępne za darmo. Kiedy mogą zostać wprowadzone opłaty?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok w krótkim czasie stał się jedną z najpopularniejszych platform social media. Pomimo ogromnego zainteresowania, influencerzy nie mogli zarabiać na niej tyle, co np. na Instagramie, czy YouTube. Jak podaje portal theverge.com, autorzy aplikacji chcą zwiększyć dochody twórców contentu. Jednym z rozwiązań miałyby być płatne subskrypcje.

Zobacz wideo Chciał zostać inżynierem, ale został jednym z najpopularniejszych polskich tiktokerów. "Rodzice nie byli zadowoleni, że rzuciłem studia"

Płatne subskrypcje na TikToku? Twórcy aplikacji zastanawiają się nad tym rozwiązaniem

Według doniesień wspomnianego portalu, twórcy TikToka potwierdzili, że zastanawiają się nad rozwiązaniami związanymi z płatnymi subskrypcjami. Do tej pory zarówno ta opcja, jak i oglądanie materiałów influencerów było kompletnie darmowe dla wszystkich użytkowników. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania osoby zamieszczające filmiki na platformie mogłyby w znacznym stopniu zwiększyć zarobki. 

Co wniosłaby ta opcja? Przede wszystkim, użytkownicy opłacający subskrypcję mieliby dostęp do wszystkich treści udostępnianych przez influencera. Co więcej, przy ich nicku pojawiłaby się fioletowa ikonka wyróżniająca ich na tle innych obserwujących. Podstawowa opłata za miesięczny abonament miałaby wynosić od 99 centów, aż do niespełna 100 dolarów. Kwota, którą należałoby zapłacić za dostęp do treści, ma być określana przez ich twórcę.

Kiedy płatne subskrypcje wejdą na TikToka? Testy mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu

Konkretna data wprowadzenia tego rozwiązania nie została podana. Wiadomo jednak, że właściciele aplikacji planują rozpocząć testy, mające je sprawdzić, już w tym tygodniu. Najprawdopodobniej pierwszymi "królikami doświadczalnymi" zostaną użytkownicy z zachodniej części świata. Jeśli wyniki eksperymentu zadowolą twórców platformy, to płatne subskrypcje zostaną prawdopodobnie zaimplementowane również w innych regionach.

Więcej o: