Rodzina Bruce'a Willisa przekazała nowe informacje o chorobie aktora. "Dziś nie ma metod leczenia"

Nie tak dawno media obiegła informacja o przejściu na emeryturę Bruce'a Willisa. Aktor zdecydował się zakończyć karierę ze względu na poważne problemy zdrowotne. Dzisiaj rodzina gwiazdy podzieliła się diagnozą z fanami. Niestety, na chwilę obecną nie ma żadnych metod leczenia choroby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

O pogarszającym się stanie zdrowia Bruce'a Willisa słyszymy już od zeszłego roku, jednak nie znaliśmy prawie żadnych konkretów. To właśnie wtedy aktor zdecydował się zakończyć karierę. Rodzina odtwórcy roli Johna McClane'a poinformowała dzisiaj o postawionej przez lekarzy diagnozie. Bruce Willis choruje na otępienie czołowo-skroniowe.

Zobacz wideo Najważniejsze role Bruce'a Willisa. Przypominamy najlepsze filmy aktora [Popkultura Extra]

Jakie dolegliwości wskazują na otępienie czołowo-skroniowe? U aktora pojawiła się afazja

Otępienie, zwane także demencją stopniowo redukuje funkcje myślenia i zapamiętywania mózgu. Zmiany w umyśle są często na tyle poważne, że uniemożliwiają samodzielne funkcjonowanie. Oprócz tego w wielu przypadkach choroba obejmuje także zaburzenia emocjonalne, problemy z komunikacją, a nawet afazję, czyli utratę zdolności mowy wskutek uszkodzenia mózgu. To właśnie spotkało Bruce'a Willisa. O stanie zdrowia aktora poinformowała jego rodzina i bliscy w specjalnym komunikacie.

Odkąd wiosną 2022 r. ogłosiliśmy, że u Bruce’a zdiagnozowano afazję, jego stan się pogorszył i mamy dokładniejszą diagnozę - otępienie czołowo-skroniowe. Niestety problemy z komunikacją są tylko objawem choroby, z którą się zmaga. To bolesne, ale jednocześnie przynosi ulgę, że w końcu poznaliśmy klarowną diagnozę.
 

Otępienie czołowo-skroniowe jest nieuleczalne. Rodzina Bruce'a Willisa chce nagłośnić ten problem

Niestety, w naszych czasach nie istnieje żadna metoda leczenia demencji. Z tego powodu coraz więcej osób angażuje się w nagłaśnianie tej strasznej osoby i finansuje badania nad walką z otępieniem. Rodzina Willisa również to robi. 

Bruce zawsze wierzył w to, że warto zabierać głos, by pomagać innym i zwiększać świadomość ważnych zagadnień. Wiemy, że gdyby tylko mógł, chciałby zwrócić uwagę świata na tych, którzy tak jak on zmagają się z tą wyniszczającą chorobą i na fakt, jak wpływa ona na wiele osób i ich rodziny.

Bliscy aktora podziękowali również jego fanom, którzy wspierali go zaraz po tym, jak informacje o jego chorobie obiegły media. 

Byliśmy poruszeni miłością dla naszego drogiego męża, ojca i przyjaciela, jaką wyraziliście w tym trudnym czasie. Wasze współczucie, zrozumienie i szacunek pozwoli nam pomóc Bruce’owi żyć najpełniej jak to tylko możliwe.
 
Więcej o: