Ten dom najczęściej wybierają gracze "Hogwats Legacy". Gryffindor dopiero na 3. miejscu

Przebiegły Ślizgon, mądry Krukon, odważny Gryfon czy uprzejmy Puchon? Gracze "Hogwarts Legacy" mają możliwość nie tylko zdać się na los i decyzję Tiary Przydziału, ale też samodzielnie wybrać dom, który chcą reprezentować. Wyniki, opublikowane przez portal psnprofiles.com są dość zaskakujące.

"Hogwarts Legacy", dostępne w Polsce jako "Dziedzictwo Hogwartu", ukazało się 10 lutego 2023 roku. Grę, której popularność wciąż rośnie, stworzyło Avalanche Studio, a została wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment pod szyldem Portkey Games. Możliwość stworzenia własnego czarodzieja i wzięcia udziału w osadzonej w odległych czasach przygodzie przyciągnęła nie tylko fanów uniwersum "Harry'ego Pottera". Tych, którzy są z nim jednak silnie związani, może zaskoczyć wybór domów - bohaterscy i honorowi przedstawiciele Gryffindoru stanowią mniejszą reprezentację, niż mogłoby się wydawać.

OFERTY AVANTI24: Więcej modowych inspiracji znajdziesz na Avanti24.pl.

Najpopularniejszy dom w Hogwarts Legacy. Wyniki są nieoczywiste

Stworzona przez nas postać ma szersze spektrum możliwości, niż postacie filmowe - choć każdy gracz ma możliwość skorzystania z werdyktu Tiary Przydziału i zdać się na los, może też sam zdecydować, do którego domu chce trafić. Portal psnprofiles.com opublikował listę najczęstszych wyborów, dzięki której można zobaczyć, jak procentowo rozkładały się decyzje wirtualnych czarodziejów. Zweryfikował ją później polski PCWorld, jednak kolejność nie uległa zmianie. Różnice między poszczególnymi domami nie są szczególnie duże, jednak obecność Gryffindoru - domu, do którego trafił główny bohater serii - na drugim miejscu od końca może zaskakiwać. Obecnie statystyki psnprofiles.com wyglądają następująco:

  1. Slytherin - 26,46% (+3,74%)
  2. Ravenclaw - 25,68% (+3,71%)
  3. Gryffindor - 24,73% (+3,78%)
  4. Hufflepuff - 17,57% (+3,67%)
Zobacz wideo Co robi Daniel Radcliffe, by wyjść z szufladki Harry'ego Pottera? [Popkultura Extra]

Oznacza to, że gracze najczęściej wybierają dom, który jest kojarzony głównie z negatywnymi postaciami z serii (m.in. Malfoyami czy Tomem Riddle) i pasjonatami czarnej magii, choć warto podkreślić, że trafił do niego choćby syn Harry'ego. Na drugiej pozycji znalazł się dom Ulrika Niegodziwego, Cho Chang czy Luny Lovegood, czarodziejów, dla których największą cnotą jest mądrość. Najrzadziej wybierany jest Hufflepuff - choć Puchonami byli choćby Cedrik Diggory czy Nick Skamander z sagi "Fantastyczne zwierzęta", również w książkowym oryginale i filmowej adaptacji poświęcono im najmniej miejsca. Nieco sprawiedliwości oddaje im właśnie "Hogwarts Legacy" - gracze mają możliwość zwiedzić pokój wspólny Hufflepuffu, jedyny, którego w filmach nie odwiedził Harry Potter, a na czarodziejów decydujących się grać jako Puchoni czeka również wyjątkowe zadanie powiązane z Azkabanem.

OFERTY AVANTI24: Podkreślone nogi i wymodelowana sylwetka - spodnie w kant robią furorę. Te kupisz w Reserved

W "Hogwarts Legacy" mogą zagrać użytkownicy Windowsa, PlayStation 5 i Xbox'a serii X/S. 4 kwietnia tego roku będzie dostępna również na PlayStation 4 i Xbox One, a na Nintendo Switch - 25 lipca.

Więcej o: