Alicja Majewska dobitnie oceniła pokolenie młodych wokalistów. "Mnie to nie imponuje"

Jednym z ostatnich gości Magdy Mołek w programie "W moim stylu" była legenda polskiej muzyki, Alicja Majewska. Wokalistka pochyliła się nad obecnym rynkiem muzycznym i w dosadnych słowach skomentowała nowe pokolenie artystów.

Alicja Majewska jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w polskiej branży muzycznej. Przez blisko 50 lat działalności artystycznej stworzyła wiele hitów, a do jej największych przebojów należą takie utwory jak "Być kobietą" czy "Odkryjemy miłość nieznaną". Teraz gwiazda udzieliła wywiadu, w którym skomentowała młode pokolenie artystów.

Zobacz wideo Grupa Perfect zaczynała z wokalistkami Alibabek w składzie [Popkultura Extra]

Alicja Majewska komentuje sukcesy współczesnych wykonawców. Jej opinia jest jednoznaczna

Alicja Majewska udzieliła wywiadu Magdzie Mołek w programie "W moim stylu". Wokalistka opowiadała o swojej dotychczasowej karierze i wieloletniej pracy na scenie. W pewnym momencie rozmowa nieco zmieniła tor, a dziennikarka zapytała o jej zdanie na temat współczesnych twórców, którzy chlubią się faktem pisania tekstów swoich utworów. — Nie wiem, z czego to wynika. Niektórzy twierdzą, że z bardzo prozaicznego powodu, że to tantiemy i tak dalej. Ale mi się wydaje, że to nie tak — powiedziała Majewska w rozmowie.

Wokalistka surowo ocenia młodych artystów. "Mnie to nie imponuje"

Wokalistka stwierdziła także, że choć wielu uważa, że samodzielne pisanie tekstów swoich piosenek jest atutem, to ona ma nieco odmienne zdanie. Podkreśliła, że może to mieć wartość, ale tylko w sytuacji, gdy jest to zrobione dobrze. Zdaniem Majewskiej, jeśli artysta tworzy słowa do muzyki samodzielnie tylko po to, by utwór był bardziej osobisty, a przy tym nie ma odpowiednich umiejętności literackich, to mija się to z celem. — W takich przypadkach zawsze myślę, najważniejsze, żeby było dobre, niekoniecznie osobiste — stwierdziła. — W parze z tym powinien iść talent literacki. Tak sobie myślę, że mnie to nie imponuje, że ktoś sobie coś tam naskrobał — dodała Alicja Majewska.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: