Na scenie opery "Majteczki w kropeczki", a na widowni minister edukacji? Czarnek skomentował doniesienia

Jak podaje "Fakt", kilka dni temu we Wrocławskiej Operze współpracownik Przemysława Czarnka świętował 35. urodziny. Na scenie miał wystąpić wokalista Bayer Full Sławomir Świerzyński, który zaśpiewał "Majteczki w kropeczki" po chińsku.

We Wrocławiu w piątek 17 lutego (poprzednio błędnie podaliśmy, że był to czwartek 24 lutego) według doniesień Faktu odbyła się impreza zorganizowana z okazji 35. urodzin jednego z jego najbliższych współpracowników ministra, Bartosza Rybaka. Najpierw mieli zameldować się w jednym z najdroższych hoteli Monopol, a następnie służbową limuzyną i w obstawie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, udać do Wrocławskiej Opery.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie. Czarnek usprawiedliwia rozdzielanie willi. Okrzyki z sali: Złodzieje! Złodzieje!

Huczne świętowanie 35. urodzin Bartosza Rybaka. Kto wziął udział w "Cyganerii"

Wydarzenie rozpoczął występ śpiewaków, którzy zaprezentowali "Cyganerię" Giacoma Pucciniego. Wstęp na spektakl był darmowy dla gości Rybaka, a pozostali widzowie musieli uiścić normalną cenę za wejściówki.

Według doniesień Faktu wśród gości znaleźli się m.in. minister Przemysław Czarnek, kardynał Gerhard Muller z Berlina, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Adam Konieczny czy politycy PiS. Po zakończeniu "Cyganerii" w gmachu Opery miała rozpocząć się impreza. 

Wokalista Bayer Full zaśpiewał na scenie opery "Majteczki w kropeczki"? Minister Czarnek dementuje

Pojawiły się informacje, jakoby na imprezie miał się pojawić nie tylko minister Czarnek, ale i Sławomir  Świerzyński. Wokalista zespołu Bayer Full miał zaśpierwać po chińsku  "Majteczki w kropeczki". — Ci z nas, którzy to słyszeli i widzieli, byli zdruzgotani — mówił informator "Faktu".

Dzień po tych doniesieniach postanowił się do nich odnieść we wpisie na Twitterze minister Czarnek. 

Wieczorem m. in. wraz z rektorami byłem na operze Cyganeria. Nie było żadnego występu Bayer Full i nie słyszalem tam ich piosenki, choć jak wielu lubię też taką muzykę.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: