Tylko 60 minut dziennie na korzystanie z TikToka? Aplikacja wprowadza duże zmiany

W najbliższych tygodniach użytkowników TikToka czekają duże zmiany. Korzystanie z aplikacji przez niepełnoletnich będzie teraz ograniczone czasowo do 60 minut dziennie, ale to nie jedyne nowości. Platforma zakłada również rozszerzenie funkcji ułatwiających rodzicom i opiekunom kontrolę i nadzór treści.

Aplikacja TikTok postanowiła zadbać o niepełnoletnich użytkowników, wprowadzając m.in. zmiany monitorujące ilość czasu spędzonego na platformie. Konta nastolatków będą teraz posiadać automatyczny dzienny limit czasowy, a rozszerzenia obejmujące funkcję "parowanie rodziny" ułatwią opiekunom kontrolę nad treściami oglądanymi przez dzieci.

Zobacz wideo Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Limit czasowy na TikToku. Rewolucyjne zmiany obejmą niepełnoletnich użytkowników

Trzeba przyznać, że młodzież często zatraca się pomiędzy światem rzeczywistym a tym realnym. TikTok wychodzi temu naprzeciw, wprowadzając zmiany ograniczające czas nastolatków na platformach rozrywkowych. Jak podają Wirtualne Media, w najbliższych tygodniach konta należące do osób poniżej 18. roku życia otrzymają automatyczny dzienny limit czasowy. Oznacza to, że po upływie 60 minut korzystania z aplikacji, na ekranie pojawi się komunikat informujący o wyczerpaniu limitu. Jeśli jednak użytkownik będzie chciał kontynuować działania podjęte na platformie, konieczne będzie wprowadzenie hasła. - Zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online i bierzemy pod uwagę ich wyjątkowe potrzeby rozwojowe – przekonuje europejski manager komunikacji TikToka, Piotr Żaczko.

Nowe funkcje kontroli rodzicielskiej. Opiekunowie będą mieć większy wpływ na treści

Modernizacji ulegnie również funkcja "parowanie rodziny", która zostanie rozszerzona o dodatkowe opcje. Rodzice i opiekunowie będą mogli kontrolować czas, jaki nastolatek spędza przed ekranem, a także dostosowywać czas pojawiania się powiadomień. Jednak najważniejsza jest możliwość nadzorowania treści oglądanych przez niepełnoletnich. Ta funkcja sprawi, że za pomocą odpowiednich słów kluczowych i hashtagów będzie można wykluczyć te filmy, które naszym zdaniem, nie powinny wyświetlać się dzieciom.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: