Wołodymyr Zełenski nie wystąpi podczas Oscarów. Akademia Filmowa odrzuciła jego wniosek

Podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów nie usłyszymy przemówienia prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Wniosek byłego aktora o udział w transmisji został po raz kolejny odrzucony przez Akademię Filmową. Dlaczego?

Gala rozdania Oscarów od lat zrzesza wielu entuzjastów kina. To również dobra okazja, by zwrócić uwagę świata na niecierpiące zwłoki problemy. Podczas wydarzenia chciał wystąpić z ważnym apelem prezydent ogarniętej wojną Ukrainy, Wołodymyr Zełeński. Akademia Filmowa nie wyraziła zgody na udział byłego aktora w transmisji.

Zobacz wideo Wzruszony Zełenski przemawiał w Parlamencie Europejskim: Wartość życia ludzkiego nie istnieje dla rosyjskich władz

Prezydent Ukrainy apeluje o pomoc. Zełenski wystąpił podczas wielu międzynarodowych wydarzeń

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Wołodymyr Zełenski wykorzystuje organizowane na olbrzymią skalę wydarzenia, by zwrócić uwagę świata na sytuację swojego ogarniętego wojną narodu i apelować o pomoc dla swoich obywateli. Prezydent wystąpił już zdalnie m.in. na festiwalu w Cannes czy w Wenecji. Jego apel wybrzmiał również podczas rozdania nagród Grammy, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie czy Złotych Globów. Polityk może także liczyć na wsparcie wielu przedstawicieli środowiska artystycznego, sam bowiem zyskał popularność i poparcie społeczeństwa, gdy był jeszcze pełnoetatowym aktorem. Choć wielu jest mu przychylnych, to Zełenski nie może liczyć na pomoc Akademii Filmowej, która ponownie odmówiła mu udziału w gali rozdania Oscarów.

Akademia Filmowa odrzuciła wniosek Zełenskiego. Prezydent Ukrainy nie przemówi podczas gali rozdania Oscarów

Jak donosi portal Variety.com, Wołodymyr Zełenski złożył wniosek o udział w transmisji podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Niestety, podobnie jak w zeszłym roku, jego prośba została odrzucona przez Akademię Filmową. Nie są znane powody tej decyzji, ponieważ organizator wydarzenia, producent Will Packer, nie zabrał głosu w tej sprawie i odmawia komentarza. Według przekazanych informacji, agent VME Mike Simpson podjął się interwencji w tej sprawie, by uzyskać zgodę na uwzględnienie występu Zełenskiego, lecz i te prośby zakończyły się fiaskiem.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: