Jakimowicz odpowiedział Stuhrowi na przytyk z Orłów 2023. "Jesteś jak szczur z ojcem przestępcą"

25. ceremonię rozdania Polskich Nagród Filmowych poprowadził Maciej Stuhr. Wypowiedzi aktora wzbudziły kontrowersje - odniósł się m.in. do głośnej sprawy ojca, który niedawno stanął przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. "Któż z was nie chciałby zagłosować na niego w kategorii osioł roku?" - pytał, odnosząc się m.in. do jednej z jego najsłynniejszych ról dubbingowych. Szpilę wbił również posłowi Kowalskiemu, a także odniósł się do "cancel culture". To przy tej ostatniej kwestii padło nazwisko Jarosława Jakimowicza.

Popularność przyniosła Jakimowiczowi rola Cichego w "Młodych wilkach" Jarosława Żamojdy w połowie lat 90. i stał się osobą rozpoznawalną nie tylko na wielkim ekranie, ale również w telewizji - był prezenterem TVP i Polsatu, grywał w serialach - "Złotopolskich", "Na dobre i na złe" czy "Pierwszej miłości", a także zwyciężył w specjalnej edycji Big Brothera VIP przeznaczonej dla gwiazd, emitowanej w TV4. Z Maciejem Stuhrem spotkał się na planie "Poranku Kojota" Olafa Lubaszenki z 2001 roku. Dziś nie tylko ich nie łączą już pozytywne relacje.

OFERTY AVANTI24: Najpiękniejsze amulety na wiosnę. Złota biżuteria w tych wzorach zachwyca i ma znaczenie!

Od szczytu popularności do licznych kontrowersji

Środowisko odcina się od Jakimowicza ze względu na liczne kontrowersje - po długiej batalii do Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza wpłynął akt oskarżenia przeciwko prezenterowi, związanemu dziś z TVP Info "w związku z atakami na kobiety i mężczyzn, jakich miał się publicznie dopuszczać", jak poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wcześniej donoszono, że rzekomo molestował uczestniczkę konkursu Miss Generation 2020, a w 2022 przegrał proces o zniesławienie związany z wypowiedzią, w której utrzymywał, że uczestnicy protestów KOD są z góry opłacani. W autobiografii przyznał też, że brał udział w handlu ludźmi.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Ze względu na skrajne emocje, jakie budzi osoba Jakimowicza, Maciej Stuhr nawiązał do niego wypowiadając się podczas gali Orłów 2023 o "cancel culture" - zjawisku usuwania z przestrzeni publicznej osób problematycznych.

U nas wszyscy obrażają się za byle g*wno. Dziś "Seksmisja" by nie przeszła, bo seksizm, ‚"Jak rozpętałem drugą wojnę światową’ – bo rasizm", "Sami swoi" – bo ksenofobia, "Młode wilki’, bo... Jakimowicz.

- mówił.

Pisał o lojalności. "Jesteś jak szczur"

Po kilku dniach od zdarzenia prezenter postanowił odpowiedzieć, publikując wymowny wpis na Instagramie. Opatrzył go popularnym ostatnio w sieci archiwalnym skanem z magazynu "Popcorn", w którym uznaje wrażliwość za swoją największą wadę i zaletę jednocześnie, a także wyraża nadzieję, że zawsze będzie mógł spojrzeć sobie w oczy.

Jestem mega dumny i szeroko patrzę sobie w oczy każdego dnia. Udało mi się przez te lata oddzielić ziarno od plewu i zrozumieć: nie oglądaj się na nich. Mali, zakompleksieni, nieszczęśliwi. Powtarzałem kiedyś do moich pseudo przyjaciół z reprezentacji artystów polskich: IDŹ SZEROKĄ ALEJĄ.

- napisał Jakimowicz, a następnie odniósł się do sytuacji z gali.

Ty też mnie zdradziłeś przyjacielu. 1000 wspólnych wyjazdów i historii, których nie wspomnę bo jestem LOJALNY. W mojej autobiografii, która porusza sporo drażliwych tematów nie pada jedno nazwisko w złym kontekście. Proponowano mi dużą kasę za to. Jestem lojalny [..], a wy ubebłani w swoim gównianym świecie możecie mnie kąsać. Ośmieszać na waszych Orłach salwami śmiechu kiedy pada moje nazwisko. Ono was zwyczajnie boli. Stuhr jesteś jak szczur razem z twoim ojcem przestępcą.

- podsumował. Maciej Stuhr nie odniósł się jeszcze do riposty.

 
Więcej o: