Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor znany z "Na Wspólnej" i "Komisarza Aleksa" miał 38 lat

Łukasz Gajdzis nie żyje. Był reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Grał w polskich serialach takich jak "Na Wspólnej" czy "Komisarz Alex". Zmarł w wieku 38 lat.

O śmierci aktora poinformowało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów. Nie podano żadnych szczegółów ani przyczyny tragedii.

Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor i reżyser miał 38 lat

Zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, były dyrektor Teatr Polski w Bydgoszczy. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne kondolencje - czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

Gajdzis w latach 2017-2020 był dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wcześniej pracował jako kierownik artystyczny i zastępca dyrektora sceny w Teatrze imienia Fredry w Gnieźnie. Był absolwentem wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, a oprócz tego ukończył także studia podyplomowe z reżyserii opery oraz form teatru muzycznego.

Łukasz Gajdzis nie żyje. Kim był aktor?

Szerszej publiczności dał się poznać, grając w popularnych polskich serialach. Zagrał epizodyczne role w produkcjach takich jak "Na sygnale", "Komisarz Alex", "Na Wspólnej" czy "Kryminalni". W 2022 roku wcielił się w rolę lekarza w głośnym filmie "Johnny", a wcześniej mogliśmy zobaczyć go w "Run Boy Run" czy "Złodziejach serc".

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Gajdzisa pożegnał scenograf Łukasz Błażejewski.

Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów wiec jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi - wspomina reżysera artysta.
Więcej o: