To chyba najśmieszniejszy skecz kabaretowy. Ma 21 mln wyświetleń. "Jeden z najlepszych, jakie widziałam"

Na polskiej scenie kabaretowej istnieje wiele formacji, które od lat bawią widzów do łez. W tej kategorii zdecydowany prym wiedzie m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju. Jeden ze skeczy komików okazał się być najpopularniejszym na platformie YouTube.

Nie da się ukryć, że oglądanie występów komików to jedna z popularniejszych rozrywek widzów. Wśród licznych grup kabaretowych, które funkcjonują na polskiej scenie, na szczególną uwagę zasługuje Kabaret Moralnego Niepokoju, który w tym roku będzie obchodzić 30-lecie działalności.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Początki grupy sięgają początków lat 90. W tym roku kabaret będzie obchodzić 30-lecie

Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 roku w Warszawie, co oznacza, że w tym roku grupa będzie świętować 30-lecie działalności. Formację zapoczątkowali członkowie samorządu Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. To właśnie podczas karnawału hucznie świętowanego w murach uczelni, grupa po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością, prezentując autorski program "Królewna, Rycerz i Smok". Entuzjastyczne przyjęcie ich debiutanckiego występu skłoniło młodych aktorów do dalszej pracy i rozwoju. Zaledwie 3 lata później młodzi komicy wzięli udział w XII Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie, zdobywając nagrodę Grand Prix. Kabaret wielokrotnie występował na najważniejszych scenach w Polsce. Aktorzy mieli również swój autorski program satyryczny w telewizji, "Tygodnik Moralnego Niepokoju", emitowany na antenie stacji TVP, lecz największą popularność przyniósł im serial internetowy "Ucho Prezesa".

Obecnie grupę tworzą Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski, Rafał Zbieć i Magdalena Strużyńska-Brauer. Początkowo żeńską reprezentantką kabaretu była Katarzyna Pakosińska, ale w 2011 roku zdecydowała się zakończyć współpracę z komikami i rozpoczęła solową karierę.

Skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju najpopularniejszym na YouTube. Ma ponad 21 mln odsłon

Kabaret Moralnego Niepokoju ma na swoim koncie liczne nagrody oraz sukcesy. Skecz "Skojarzenia", który zaprezentowała grupa na scenie w Opolu w 2018 roku we współpracy z Adą Borek, jest najpopularniejszym na platformie YouTube pod względem liczby wyświetleń. Obecnie nagranie liczy ponad 21 mln odsłon.

Pan Robert Górski jak zawsze wysoki poziom. Fenomen polskiego kabaretu!
To jeden z najlepszych skeczy, jakie w życiu widziałam. I ta trójka dobrała się tu bezbłędnie!
Ten skecz jest mistrzowski, Górski jest fenomenalny
Robert Górski jest mistrzem, potrafi zagrać każdą postać w każdej sytuacji. Kłaniam się naprawdę nisko

— piszą fani pod wideo. 

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: