Lego zaprezentowało figurkę Wisławy Szymborskiej. Naprawdę robi wrażenie

2023 rok został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej. 2 lipca przypada setna rocznica urodzin poetki. Dlatego Lego w Światowy Dzień Poezji przygotowała wyjątkową niespodziankę. Powstała specjalna figurka Wisławy Szymborskiej autorstwa Łukasza Więcka, byłego uczestnika programu "Lego Masters".

Z okazji Roku Wisławy Szymborskiej zaplanowanych jest wiele wydarzeń poświęconych jej pamięci. Najważniejszym będzie będzie wydanie przez krakowskie Wydawnictwo Znak dwóch tomów "Wierszy wszystkich" poetki. Nakładem Agory pojawi się również powiększone wydanie "Pamiątkowych rupieci", będą także liczne koncerty i wystawy w Krakowie. W mieście noblistki zostanie też otwarty park nazwany jej imieniem.

Więcej ciekawych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Wisława Szymborska jako figurka LEGO

Do celebrowania Roku Wisławy Szymborskiej dołączyła także znana firma odzieżowa, która ma przygotować okolicznościową kolekcję oraz specjalny notes z wierszami artystki, które miały być inspiracją dla projektantów. Jednakże największe zainteresowanie wzbudzało włączenie się w akcję marki Lego.

Tak o tej współpracy mówił prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" w lutym 2023 roku:

Niestety nie mogę zbyt wiele powiedzieć o niespodziance, którą planuje firma Lego. Zapewniam jednak, że będzie to duża, naprawdę duża i zabawna rzecz. Zgodnie z wymogami przyjętymi przez duńskiego producenta zaprezentujemy ją w przestrzeni publicznej tak, by każdy miał szansę przyjrzeć się jej z bliska

Weronika Anna Marczak Książki dla młodzieży to niszowa sprawa? "Rok temu nawet nie myślałam, że będę miała bestseller"

Teraz już wiemy, że jest to unikatowa figurka, która została zaprojektowana przez Łukasza Więcka, byłego uczestnika programu "Lego Masters". Nie można się nie zgodzić z Michałem Rusinkiem, że naprawdę jest to "duża i zabawna rzecz".

Na fotografiach widzimy uśmiechniętą postać kobiety, która w majestatyczny sposób pozuje na tle regałów z książkami, które są zbudowane z kilkudziesięciu kloców Lego. To ciekawy gest ze strony marki, który z pewnością pozwoli zapoznać się z postacią poetki także młodszym odbiorcom. Teraz musimy tylko czekać, aż zgodnie z zapowiedzią Michała Rusinka figurka zostanie udostępniona do oglądania w miejscu publicznym. 

Grób Zofii Czerwińskiej i aktorka z Dżekiem w 2010 roku Na grobie Czerwińskiej znalazł się hołd dla jej psa. Szczygieł pokazał pomnik

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: