Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor znany z "Klanu" i "Pierwszej Miłości" miał 79 lat

Nie żyje Warszosław Kmita. Ceniony aktor teatralny i filmowy oraz wykładowca akademicki, miał 79 lat. Informacje o śmierci artysty przekazało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Media obiegła informacja o śmierci Warszosława Kmity. Ceniony w środowisku artystycznym aktor zmarł w nocy z 16 na 17 marca 2023 roku. W ostatnich tygodniach życia zmagał się z chorobą.

Zobacz wideo Popkultura odc. 71

Warszosław Kmita nie żyje. Aktor miał 79 lat

Studium Animatorów Kultury w Kaliszu przekazało informację o niespodziewanej śmierci Warszosława Kmity, który od lat pełnił w tejże instytucji rolę pedagoga.

Nagła i krótka choroba odebrała szkole znakomitego klasyka – wykładowcę, a nam wszystkim – przyjaciela i kolegę

— czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na Facebook’u. Współpracownicy żegnają aktora ciepło, wspominając jego podejście do zawodu oraz młodych adeptów sztuki, a także doceniają jego umiejętności, otwartość na innych i wiedzę, którą chętnie dzielił się ze swoimi podopiecznymi.

Potrafił budować, bo potrafił zrozumieć i porozmawiać o wszystkim. Był mentorem, który równoważył zło i dobro

– podkreślił autor wpisu.

Marek Żurobski Był gwiazdą disco polo. Wyemigrował do USA i stracił wszystko

Był znakomitym aktorem teatralnym. Szerszej publiczności znany jest z popularnych seriali

Warszosław Kmita przyszedł na świat 11 kwietnia 1943 roku we Lwowie. Był absolwentem wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki. Swój debiut zarówno na ekranie, jak i na deskach teatru, zaliczył w 1969 roku. Przez wszystkie lata kariery był związany ze sceną, występując m.in. w Teatrze im. Stanisława Jaracza w Olsztynie, Teatrze Polskim w Olsztynie czy w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Karierę z powodzeniem rozwijał również, pojawiając się w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Występował w takich serialach jak "Klan" czy "Pierwsza miłość". Od 1987 roku był związany z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w którym stworzył blisko 50 znakomitych kreacji aktorskich.

Janusz Weiss Opublikowano nekrolog Janusza Weissa. Znane są szczegóły pogrzebu

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: