Jak podaje amerykański tabloid TMZ, które powołuje się na naocznych świadków, do zdarzenia doszło w niedzielę 19 marca 2023 roku. Amanda Bynes miała nagle wejść do cudzego samochodu i powiedzieć do kierowcy, że właśnie wychodzi z epizodu psychotycznego. Jest to zaburzenie psychiczne o ostrym i nieprzewidywalnym przebiegu. Następnie samodzielnie zadzwoniła pod numer 911, aby wezwać pomoc.
Więcej ciekawych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>
36-latce nic się nie stało i została przewieziona na najbliższy posterunek policji, gdzie zespół ds. zdrowia psychicznego stwierdził, że aktorka musi się udać do placówki psychiatrycznej. Według nieoficjalnych informacji stan jej zdrowia psychicznego uległ pogorszeniu po tym, jak przestała brać leki.
Rodzice gwiazdy są zdania, że po ostatnim wydarzeniu Amanda nie wymaga jednak kolejnego leczenia. Bliska osoba z otoczenia aktorki przyznała także, że rodzice nie biorą pod uwagę stałego nadzoru kuratorskiego – przynajmniej na ten moment.
Amanda Bynes przez prawie dziesięć lat była pod kuratelą matki, która przejęła nad nią pełną kontrolę w 2014 roku. Wszystko przez problemy gwiazdy z prawem i narkotykami. Nie chciała się także leczyć z własnej woli w zamkniętym ośrodku. Jak sama później przyznała, zdarzyło się jej być pod wpływem narkotyków i poinformowała, że zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową.
Jednak zmierzało w dobrą stronę. Gwiazda zaczęła uczęszczać na terapię, brała leki i przeszła odwyk, a nawet zaczęła studia związane z modą. To wszystko sprawiło, że rok temu Amanda odzyskała prawo decydowania o sobie.
Decyzję aktorki poparli także jej rodzice, a reprezentujący ich prawnik powiedział: "Wszyscy jesteśmy podekscytowani i z niepokojem oczekujemy chwili, gdy Amanda będzie żyła życiem jako normalny obywatel. Rodzice pani Bynes byli bardzo wspierający i pomogli jej wrócić na łono społeczeństwa, co od początku było celem ustaleń prawnych".
Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.