Halina Nowak ma długi po zmarłym mężu i prosi o pomoc. "Nie chciał mnie martwić. Kochał mnie"

Halina Kowalska to jedna z największych gwiazd kina z czasów PRL-u. Wystąpiła w takich produkcjach, jak "Nie lubię poniedziałku", czy "Sanatorium pod Klepsydrą". Przez dziesiątki lat była szczęśliwą żoną Włodzimierza Nowaka. Po śmierci męża wyszło na jaw, że zaciągnął pożyczkę, o której aktorka nie wiedziała. Zrozpaczona Kowalska prosi teraz o pomoc w spłacie długów. Obawia się, że komornik zabierze jej najcenniejsze rodzinne pamiątki.

Przez wiele lat Halina Nowak zachwycała swoimi kreacjami aktorskimi zarówno w filmie, jak i w teatrze. Widzowie serialów mogą kojarzyć ją z roli śpiewaczki Kolińskiej-Kubiak w "Alternatywach 4", czy Wandy w "Labiryncie". Natomiast kinomani znają ją jako Mariannę z "Nie lubię poniedziałku", czy Adelę z "Sanatorium pod Klepsydrą" na podstawie opowiadań Brunona Schulza.  

Więcej ciekawych wiadomości ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Halina Nowak prosi o pomoc w spłacie długów

83-letnia aktorka szybko znalazła miłość swojego życia i przez dekady była mężatką. Jej partnerem życiowym był Włodzimierz Nowak, który także był aktorem. Halina Nowak tak wspominała ostatnio swoje małżeństwo w programie "Gwiazdy w Skolimowie":

Mieliśmy prawie po 18 lat, kiedy się poznaliśmy. Zaczepił mnie, gdy szłam z koleżanką po ulicy i zapytał czy może dołączyć. Zgodziłam się. Usiedliśmy w parku na ławeczce i staliśmy się parą. Ja mu od razu powiedziałam: »Nie dotkniesz mnie, chyba że zostanę twoją żoną«. Szybko się oświadczył. Dwa miesiące brakowało do tych 18 lat, więc musieliśmy zaczekać. Byłam w niego zapatrzona i całe życie byłam mu wierna

Para postanowiła trzy lata temu przeprowadzić się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie w listopadzie 2021 roku zdecydowali się nawet wziąć ślub kościelny. Niestety, ale mężczyzna po kilku miesiącach od ceremonii zmarł. 

'Niebiańskie Istoty', reż.P. Jackson, prod. WingNut Films, Fontana Productions, New Zealand Film Commission (1994) - Melanie Lynskey i Kate Winslet Przez lata znali ją jako pisarkę. Po filmie Petera Jacksona odkryli jej zbrodnię sprzed lat

Kobieta bardzo przeżyła tę stratę, a na domiar złego na jaw wyszedł sekret, który przez lata skrywał jej mąż. W rozmowie z "Super Expressem" wyjawiła, że Włodzimierz Nowak zaciągnął pożyczkę na kwotę 30 tys. złotych, o której nic jej nie powiedział:

Mąż był chory i zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 tys. zł, a ja muszę to teraz spłacić. Nie powiedział mi o naszych problemach finansowych. Nie chciał mnie martwić. Kochał mnie

Zdruzgotana aktorka nie ma w tej chwili środków, aby spłacić zadłużenie i dlatego zwraca się do wszystkich swoich fanów o pomoc. Obecnie całą emeryturę przeznacza na opłacenie pobytu w domu opieki. Obawia się, że odwiedzi ją komornik, który zarekwiruje ważne dla niej pamiątki:

Boję się, że może wkroczyć do mnie komornik i zabierze mi wszystkie moje pamiątki po mężu i rodzicach, które są bliskie mojemu sercu. Zwracam się do państwa o pomoc w spłaceniu tego długu. Jest mi bardzo ciężko i sama nie dam rady

Halinie Nowak można pomóc, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

ZASP Dom Artystów Weteranów Scen Polskich

PKO Bank Polski

Nr. konta: 84 1020 1026 0000 1102 0386 9864

Tyt. przelewu: Dla Haliny Kowalskiej-Nowak

'Kuchenne rewolucje' "Kuchenne rewolucje". Awantura Magdy Gessler z właścicielem lokalu

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: