Po trasie koncertowej udał się z synem na kajakowy spływ. Teraz szukają ich ciał

Chuck Morris z zespołu Lotus i jego 20-letni syn zaginęli po tym, jak udali się na spływ kajakowy. Wycieczka najpewniej skończyła się tragicznie. Aktualnie trwają poszukiwania ciał obu mężczyzn.

Lotus to instrumentalna grupa elektroniczna założona w 1999 roku. Chuck Morris dołączył do składu w 2001 roku. W zespole gra na instrumentach perkusyjnych. 46-letni muzyk wraz z 20-letnim synem Charley'em udali się na spływ kajakowy w górach Ozark. Niestety nie wrócili z wycieczki.

Chuck Morris, muzyk grupy Lotus i jego 20-letni syn zostali uznani za zmarłych

Lokalne radio poinformowało, że obaj mężczyźni zaginęli w Arkansas. Wycieczka miała być formą aktywnego wypoczynku po intensywnej trasie koncertowej grupy Lotus po Stanach Zjednoczonych.

Jak podaje NME, pierwszej nocy po zgłoszeniu przez żonę Morrisa zaginięcia jej bliskich, znaleziono kajak, którym płynęli mężczyźni. Kolejne dni przyniosły więcej złowieszczych wskazówek na temat ich stanu - z wody wyłowiono kapelusz oraz płaszcz artysty.

Tragiczny finał spływu kajakowego w Arkansas

Po około tygodniu od zaginięcia mężczyzn grupa Lotus poinformowała fanów, że zmieniono status poszukiwań i uznano ze Chuck Morris i jego syn utonęli.

Wszyscy liczyliśmy na cud, ale w tym momencie wznowiono poszukiwania Chucka i Charley'a tylko ze względu na ciała. Z pomocą zespołu K9 została ustalona prawdopodobna lokalizacja, gdzie mogą się znajdować, ale póki co dostanie się tam, jest logistycznie utrudnione przez temperaturę, pogodę i głębokość - podaje zespół.

W sieci powstała zbiórka dla rodziny Chucka i Charley'a. Datki wpłaciło już przeszło 2,5 tysiąca darczyńców, którym udało się uzbierać niemal 160 tysięcy dolarów. Celem zbiórki była kwota niższa o niemal 10 tysięcy.