Od ponad 70 lat pracuje w jednej stacji radiowej. W młodości grała na scenie obok Elvisa

Mary McCoy jest najstarszą wciąż pracującą prezenterką radiową. Przygodę z radiem zaczęła w 1951 roku, gdy miała 12 lat. W 1955 roku wystąpiła nawet na scenie z Elvisem. Przez ponad 70 lat nie zmieniła miejsca pracy ani zawodu.

W dzieciństwie mieszkała w namiocie bez dostępu do elektryczności czy bieżącej wody. Przez cztery lata po przeprowadzce do Conroe w Teksasie rodzice Mary nie mieli pieniędzy na zapewnienie lepszych warunków. To się jednak zmieniło, a Mary McCoy zaczęła spełniać swoje marzenie o pracy w radiu. Jej przygoda zaczęła się w 1951 roku, gdy wzięła udział w konkursie talentów organizowanym przez nadającą w Teksasie stację KMCO. Wygrała i otwarcie powiedziała, że chce prowadzić własny program. Na początku 12-letnia Mary McCoy dostała 15 minut czasu antenowego, cztery miesiące później została już oficjalnie prezenterką z własną audycją.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

W dzieciństwie mieszkała w namiocie. Kilka lat później śpiewała na jednej scenie z Elvisem

Mary McCoy od dzieciństwa uczyła się śpiewać i jodłować. W dzieciństwie tak spędzała czas, dzięki czemu mogła zapomnieć o trudnej sytuacji rodzinnej. W trakcie swojej pierwszej trwającej kwadrans audycji śpiewała. Cztery lata później śpiew zaprowadził ją na jedną scenę z Elvisem Presleyem.

W 1955 roku grała u boku legendy podczas kilku występów. Presley wkrótce został okrzyknięty "królem rock and rolla". – Był jednym z najmilszych i najgrzeczniejszych dżentelmenów, jakich poznałam w życiu – przyznała Mary. Często w wywiadach wspomina, że zdarzyło mu się zagrać koncert z gigantycznym guzem na głowie, bo nie chciał zawieść publiczności.

W radiu przepracowała 71 lat i 357 dni. Nie zmieniła miejsca pracy ani razu

Dziś Mary McCoy przez sześć dni w tygodniu prowadzi dwugodzinną audycję poświęconą klasyce muzyki country w teksańskim radiu K-Star Country. W stacji przepracowała ponad 71 lat, co sprawiło, że trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Jak sama jednak przyznała, liczba ta jest niedoszacowana. – Radio jest moim życiem, odkąd tylko pamiętam – przyznała w rozmowie z portalem guinnessworldrecords.comOd początku Mary pracuje w jednej stacji radiowej, która przez lata kilkukrotnie zmieniała nazwę i właściciela. Mary wcześniej trafiła do Texas Radio Hall of Fame, a kilka lat temu została okrzyknięta "legendą muzyki country z Conroe".

Więcej o: