"Zasłużony Gloria Artis" dla Małgorzaty Kożuchowskiej. Aktorka odebrała nagrodę z rąk Piotra Glińskiego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowało artystów, którzy przysłużyli się rozwojowi sztuki w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. Małgorzata Kożuchowska, której wręczono medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

27 marca 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie medali "Zasłużony Gloria Artis" przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznego wydarzenia zostało wyróżnionych wielu artystów, w tym m.in. Małgorzata Kożuchowska, która odebrała nagrodę z rąk Piotra Glińskiego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczyło nagrody. Małgorzata Kożuchowska otrzymała medal

Międzynarodowy Dzień Teatru to wielkie święto w świecie sztuki, zwłaszcza dla aktorów. Z tej okazji co roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje wydarzenie, podczas którego odznacza kilku cenionych artystów prestiżowym medalem "Zasłużony Gloria Artis". Tegoroczna inicjatywa, odbywająca się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, zgromadziła wiele znanych osobistości ze środowiska artystycznego, lecz tylko kilkoro z nich zostało uhonorowanych nagrodą. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. Małgorzata Kożuchowska.

Zobacz wideo Małgorzata Kożuchowska o Łepkowskiej. "Czasami wbiła mi jakąś szpilę"

Małgorzata Kożuchowska odebrała nagrodę. Wyróżnienie wręczył jej Piotr Gliński

Jedną z osób uhonorowanych podczas wydarzenia jest Małgorzata Kożuchowska, która odebrała złoty medal "Zasłużony Gloria Artis" z rąk wicepremiera polski, Piotra Glińskiego. Aktorka już od prawie 30 lat zachwyca zarówno na deskach teatralnych, jak i na ekranie. Na swoim koncie ma wiele ról, za które pokochali ją polscy widzowie. Wchodząc na scenę, nie kryła dumy, ale i wzruszenia. Tę samą nagrodę wręczono również m.in. muzykowi Włodkowi Pawlikowi oraz aktorce Sławomirze Łozińskiej.

Więcej o: