Marek Kondrat punktuje wyborców PiS-u. Wystarczyły mu dwa zdania

Marek Kondrat na emeryturze nie próżnuje. Kilka tygodni temu założył konto na Instagramie i prezentuje tam ciekawe zdjęcia z podróży, czy ciekawostki na temat produkcji wina. Publikuje także filmiki, na których recytuje poezję lub prozę. W jednym z najnowszych nagrań w ugestywny sposób wyraża poglądy na temat wyborców jednej z partii politycznych.

Marek Kondrat przeszedł na aktorską emeryturę w 2007 roku. Pomimo tego, ostatnim filmem, w którym 72-letni aktor wziął udział to "Mała matura 1947" z 2010 roku. Teraz wiedzie życie, w którym poświęca się swojej największej pasji, czyli winiarstwu. Posiada dom i winiarnię w Hiszpanii oraz sieć sklepów i lokali w całej Polsce. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Marek Kondrat debiutuje na Instagramie

Marek Kondrat bardzo strzeże swojej prywatności i o jego życiu możemy się dowiedzieć tylko tyle, ile sam nam zdradzi w wywiadach, których nie udziela zbyt często. Jednakże w ostatnim czasie, aktor postanowił otworzyć się na media społecznościowe i założył konto na Instagramie, na co czekali jego fani.

Pierwszy post pojawił się 11 marca. Możemy zobaczyć na nim portret byłego aktora, na którym nie widać ani śladu retuszu. Nie jest to najpopularniejszy zabieg w tym medium społecznościowym, gdzie wiele osób korzysta z "upiększeń" i używa wielu filtrów do wykonanych fotografii.

Marek Kondrat Marek Kondrat pojawił się na Instagramie. Opublikował poruszający film

72-latek wrzucił także kilka innych zdjęć tego samego dnia, co również sprawia wrażenie, że do tej pory nie był obecny na Instagramie, gdzie mało osób publikuje wiele fotografii tego samego dnia. Jedną z takich publikacji jest nagranie, na którym przywitał się z użytkownikami aplikacji "swoim ulubionym winem musującym z Alzacji".

Kondrat zacytował Orwella. Ale to nie są jego słowa

Jednak największą uwagę zwraca jeden z ostatnich filmików, którym podzielił się aktor. Widzimy na nim Marka Kondrata siedzącego w restauracji, który czyta z telefonu poniższy cytat:

»Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami«, George Orwell.
 

Jednak okazuje się, że cytat ten nie pochodzi z żadnego dzieła George'a Orwella. Jak donosi dział weryfikacji treści agencji Agence France-Presse (AFP), cytatu nie można znaleźć w anglojęzycznej bazie dzieł Orwella. Podobnego zdania jest Benedict Cooper z organizacji „The Orwell Society", która promuje twórczość i życie George’a Orwella. Mężczyzna skontaktował się z AFP i potwierdził, że Orwell nigdy tego nie napisał w żadnej ze swoich książek

Phil Collins podczas ostatniej trasy Genesis w 2022 roku Muzycy Genesis przyznają, że Phil Collins już z nimi nie zagra. "To koniec"

Aktor najwyraźniej o tym nie wiedział, ale nie przeszkadzało mu to, aby podzielić się z obserwatorami tym trafnym cytatem. Marek Kondrat wyłączył możliwość komentowania pod postem, co może tylko wskazywać na to, że ten cytat ma wydźwięk jednoznacznie polityczny. Zresztą poglądy aktora są powszechnie znane. Tak w 2022 roku wypowiadał się dla "Newsweeka" o partii rządzącej:

Cofa nas cywilizacyjnie. Dzieli ludzi, grając na prymitywnych i złych emocjach. To podział fałszywy i niebezpieczny dla nas, Polaków. Łamie unijne zasady, ale wyciąga rękę po unijne pieniądze. To jest cyniczne, chamskie i dewastujące dla naszej pozycji w świecie, szkodliwe dla Polski. Nie znajdując (co oczywiste) poparcia wśród prawdziwych autorytetów, próbuje programować własne elity. Prawdziwych elit nie da się centralnie ustanowić.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: