Paul O'Grady nie żyje. Komik i osobowość medialna zmarł w wieku 67 lat

Brytyjski prezenter telewizyjny i radiowy Paul O'Grady nie żyje. Mężczyzna odszedł we wtorek wieczorem. Jak napisał jego partner Andre Portasio, mężczyzna umarł "nieoczekiwanie, ale spokojnie". Zanim O'Grady był popularną osobowością medialną, w latach 80. i 90. znany był z roli drag queen. Występował wówczas pod pseudonimem Lily Savage.

Gwiazdor telewizji Paul O'Grady zmarł wieczorem 28 marca. Przyczyny śmierci mężczyzny nie są znane, ale w przeszłości wielokrotnie wspominał o przeżytych atakach serca w 2002, 2006 i 2014 roku, a także o niewydolności nerek. O śmierci poinformował jego mąż Andre Portasio, który wydał nad ranem specjalne oświadczenie. 

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Paul O'Grady zmarł w wieku 67 lat

Partner O'Grady'ego napisał: "Z wielkim smutkiem informuję, że Paul odszedł niespodziewanie, ale spokojnie wczoraj wieczorem". Prosi także o poszanowanie prywatności w czasie, gdy będzie musiał się pogodzić z tą stratą.

"Będzie bardzo brakowało jego bliskich, przyjaciół, rodziny, zwierząt i wszystkich tych, którzy cieszyli się jego humorem, dowcipem i współczuciem. Wiem, że chciałby, abym podziękował wam za całą miłość, którą okazaliście mu przez lata" – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Phil Collins podczas ostatniej trasy Genesis w 2022 roku Muzycy Genesis przyznają, że Phil Collins już z nimi nie zagra. "To koniec"

Mężczyźni poślubili się w 2017 roku. O'Grady wcześniej był mężem portugalskiej barmanki Teresy Fernandes, która była lesbijką. W 1977 roku zgodził się ją poślubić, aby zapobiec deportacji kobiety. Do rozwodu doszło w 2005 roku. Prezenter telewizyjny miał także córkę Sharyn Mousley, którą urodziła mu jego przyjaciółka Diane Jansen w 1974 roku. 

Paul O'Grady zyskał sławę w latach 90. dzięki występom w londyńskich barach jako drag queen, Lily Savage. To otworzyło mu drogę do kariery w mediach, gdzie niebawem został prezenterem popularnego teleturnieju "Blankety Blank". Od 2004 roku do 2015 roku prowadził swój autorski talk-show "The Paul O'Grady Show", w którym gościło wiele gwiazd z całego świata. 

Marek Piekarczyk Emerytura Marka Piekarczyka po waloryzacji. Kwota zwala z nóg

Innym kultowym programem, w którym O'Grady miał swój udział był nagradzany program "For The Love of Dogs", w którym pokazywał zmagania pracowników organizacji "Battersea Dogs & Cats Home", która zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom. W jednym z odcinków wystąpiła z nim królowa Kamila, aby uczcić 160 lat istnienia fundacji. Do 2022 roku prowadził także niedzielną audycję w BBC Radio 2.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: