Matylda Damięcka wywołała burzę rysunkiem Kaczmarskiego, Wałęsy i Jana Pawła II. "Pomniki runą, runą"

Matylda Damięcka często w poruszający sposób komentuje bieżące wydarzenia. Tym razem postanowiła odnieść się do sytuacji wokół Jacka Kaczmarskiego i jego córki, przy okazji wspominając też o Janie Pawle II. Post miał sprowokować do dyskusji i rzeczywiście, w komentarzach zawrzało.

Matylda Damięcka na swoim profilu na Instagramie często odnosi się do bieżących wydarzeń. Szczerze i otwarcie komentuje sytuację z kraju, publikując rysunki opatrzone nieoczywistym i skłaniającym do myślenia komentarzem. W najnowszym poście odniosła się do niedawnej wymiany zdań między córką Jacka Kaczmarskiego, Patrycją Volny, a Andrzejem Saramonowiczem. Dosadnie skomentowała niechęć do krytykowania i publicznego roztrząsania "wielkich Polaków".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ślicznotka: Brooke Shields" - wstrząsający film dokumentalny [ZWIASTUN]

Matylda Damięcka o Kaczmarskim i Janie Pawle II. "Pomniki runą, runą, runą..."

Przy okazji urodzin Jacka Kaczmarskiego burzę wywołała wymiana zdań między Andrzejem Saramonowiczem a Patrycją Volny. Córka Jacka Kaczmarskiego opublikowała w mediach społecznościowych screeny prywatnych wiadomości od reżysera, który zaatakował ją za szczere mówienie o przemocy domowej i alkoholizmie ojca, stwierdzając, że to atak na polską kulturę. Saramonowicz uznał wyznania Volny za "nastoletnią histerię", a na koniec nie szczędził słów krytyki za publikowanie prywatnych wiadomości. Próbował też wyjaśnić powody, ale dolał tylko oliwy do ognia. To właśnie do tej sytuacji odniosła się Matylda Damięcka. W najnowszym wpisie sparafrazowała słowa Kaczmarskiego z piosenki "Mury".

Janusz Kłosiński Przez lata był ulubieńcem widzów. Poparł stan wojenny i został zdrajcą

Pomniki runą, runą, runą

– napisała. W poście odniosła się też do innych "wielkich Polaków", których krytyka budzi spore kontrowersje. Na kolejnych grafikach widać Jana Pawła II i Lecha Wałęsę.

Wszyscy święci… Ale byli tylko ludźmi, my też.

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska nagrodzona. Otrzymała prestiżowy medal

Postarajmy się to przegadać bez kolejnych ofiar. Najlepiej w zaciszu własnej głowy. Zadawajmy dobre pytania, nie wstydźmy się nie mieć gotowych odpowiedzi

– napisała w opisie.

 

Rysunki z Jackiem Kaczmarskim, Lechem Wałęsą i Janem Pawłem II wywołały burzę. "Warto być uczciwym"

Wpis Damięckiej wywołał spore dyskusje. Niektórzy podkreślali, by oddzielać dorobek artystyczny od prywatnego życia artysty i nie oceniać pochopnie. Inni stwierdzili, że na kilku grafikach trafnie podsumowała ostatnie 40 lat historii.

Trudne sprawy, trudno utrzymać dystans, trudno nie utrzymać dystansu. Ale warto być uczciwym i porządnym.
Więcej o: