Nie żyje aktor znany z serialu "Daleko od noszy". Stanisław Wojciech Malec miał 83 lata

W wieku 83 lat zmarł Stanisław Wojciech Malec. Aktor szerszej publiczności znany z takich seriali jak "Daleko od noszy" czy "Barwy szczęścia" przez wiele lat był związany z warszawskim Teatrem Ateneum. Informację o śmierci artysty przekazał portal filmpolski.pl.

Nie żyje Stanisław Wojciech Malec. Popularny aktor filmowy i teatralny zmarł 2 kwietnia 2023 roku.  W chwili śmierci miał 83 lat. Smutną informację potwierdził portal filmpolski.pl.

Zobacz wideo Oni odeszli z 'Barw szczęścia'

Występował na deskach teatrów i na ekranie. Popularność przyniósł mu serial "Daleko od noszy"

Stanisław Wojciech Malec był absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Przez wiele lat występował na deskach wrocławskich teatrów, Dramatycznego oraz Polskiego. Później rozpoczął współpracę ze stołecznymi placówkami, m.in. z Teatrem Scena Prezentacje czy Ateneum. Na ekranie debiutował w 1967 roku w filmie fabularnym "Skok" w reżyserii Kazimierza Kutza. Na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak "Szerokiej drogi, kochanie", "Opętanie", "Godzina szczytu" czy "W środku Europy".

Przez ćwierć wieku występował również dla Polonii w Chicago. Największą popularność zyskał, wcielając się w rolę jednego ze starszych braci Leszka Góreckiego w uwielbianym przez widzów serialu "Daleko od noszy". Mimo przejścia na emeryturę aktor wciąż pozostawał aktywny zawodowo. Występował głównie w produkcjach telewizyjnych, m.in. "Na sygnale", "Ślad", "Lokatorka" czy "Barwy szczęścia"

 

Rodzina artysty opublikowała nekrolog. Kiedy odbędzie się pogrzeb Stanisława Wojciecha Malca?

Informacje o śmierci Stanisława Wojciecha Malca wstrząsnęła światem artystycznym. Smutną wiadomość przekazał portal filmpolski.pl. Doniesienia potwierdza również nekrolog opublikowany przez pogrążoną w żałobie rodzinę zmarłego. 83-letni aktor pozostawił żonę Annę oraz dwójkę dzieci, syna Mateusza i córkę Dominikę. Jego pogrzeb odbędzie się 6 kwietnia 2023 roku w domu pogrzebowym przy ulicy Grójeckiej 38. 

Więcej o: